KULTUЯA 3.0 - czasopismo stworzone przez AI
Drodzy Czytelnicy!
Łącząc fascynację rosyjską kulturą współczesną z możliwościami sztucznej inteligencji,
pragniemy zaprosić Was w fascynującą podróż wśród materiałów
całkowicie stworzonych za pomocą narzędzi AI.
Przedstawiamy czasopismo KULTUЯA 3.0.
OBJAŚNIENIA
Dlaczego 3.0? To etap rozwoju sieci internetowej, który związany jest z bardziej zaawansowanymi technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja, Internet Rzeczy czy rozszerzona rzeczywistość. Internet 3.0 pozwala nam postrzegać sieć jako miejsce komunikacji człowiek-maszyna, w którym ludzkie komunikaty są zrozumiałe i przetwarzane przez algorytmy. Sprawdzaliśmy na ile ta komunikacja jest efektywna i w jaki sposób odbywa się personalizacja treści na podstawie tworzonych przez nas promptów w języku polskim, rosyjskim i angielskim. Wykorzystywane przez nas narzędzia stały się swego rodzaju mostem między wiedzą, technologią i ludzką ciekawością.
Pamiętajcie jednak, że, choć sztuczna inteligencja jest niezaprzeczalnie potężnym narzędziem, nie możemy całkowicie wierzyć w tworzone przez nią materiały. W trakcie naszych badań i eksploracji zauważyliśmy, że mimo imponującej zdolności generowania treści, nie jest ona w stanie zastąpić w pełni ludzkiej wiedzy, intuicji, kreatywności i subiektywnego spojrzenia na świat.
OSTRZEŻENIE
Uwaga! Sztuczna inteligencja nie ma świadomości. Pozbawiona jest empatii i emocji, nie ma uczuć, ale potrafi je znakomicie udawać za pomocą tekstu. Jej kreatywność i innowacyjność są ograniczone, co prawda może wygenerować twórczą treść i problem, ale to człowiek ma siłę sprawczą i zdolność myślenia abstrakcyjnego. Dla sztucznej inteligencji nieosiągalne są intuicja, sensoryka, percepcja świata, które są dostępne człowiekowi na poziomie doświadczenia rzeczywistości. Sztuczna inteligencja nie posiada systemu wartości, obce jej są kwestie etyczne, moralne i filozoficzne, działa na podstawie opracowanych algorytmów i nie posiada zdolności oceny treści i prognozowania skutków jakie mogą one wywołać. To jest niebezpieczne: boty konwersacyjne miewają halucynacje, fabrykują informacje, mogą wymyślać imiona i daty, generują fałszywe fakty, opisują sytuacje, które nigdy się nie wydarzyły, co prowadzi do dezinformacji.
Prezentowane treści mogą zawierać błędy spowodowane niedostatecznym opanowaniem przez algorytmy zasad pisowni.
Ponieważ wszystkie prezentowane materiały zostały wygenerowane przez narzędzia AI, zachęcamy Was do bycia świadomymi czytelnikami i podejścia do treści z rozwagą.
Treści zostały wygenerowane podczas Warsztatów tworzenia treści multimedialnych (filologia rosyjska, II MSU, 2 rok)
Załącznik
Załącznik | Rozmiar |
---|---|
KULTUЯA.30 > pobierz.pptx | 149.48 MB |