Nasza misja kształcenia

W erze globalizacji niezwykle ważne jest by kształcić świadomego obywatela świata z otwartym umysłem i sercem. Humanista i filolog to połączenie najlepsze z możliwych. Chcemy, aby absolwent Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego znał języki i kultury świata, był gotowy na wyzwania i zmiany, a także otwarty, twórczy i kreatywny.

W nauczaniu akademickim, chodzi o to, by dzieląc się wiedzą i pasją, podsycać ciekawość, pokazywać potencjał nauki, wskazywać kierunki rozwoju. Staramy się, realizując zamierzone efekty kształcenia, dostosować je w największym stopniu do realiów współczesnego, dynamicznie zmieniającego się, rynku pracy. Kształcąc, wyposażamy studentów w dużą dawkę wiedzy, ale zostawiamy im takze obszary automomii, aby mogli sami wypracować swoją ścieżkę kariery, zgodną z zainteresowaniami, predyspozycjami i zdobywaną wiedzą. Języki obce są doskonałymi narzędziami komunikacji, które dają naszym studentom nieograniczone możliwości rozwoju.

Na Wydziale Filologicznym tworzymy nowe, oryginalne kierunki studiów, stale udoskonalamy i unowocześnianiamy już istniejące programy, tak by w pełni wykorzystywać potencjał, pasje i kompetencje naszych studentów, a co za tym idzie kształcić znających wartość języka i kultury pracowników: szkół, instytucji kultury i sztuki, międzynarodowych firm, a także logopedów, tłumaczy czy pisarzy.

Dzisiejszy rynek pracy „wchłania” naszych absolwentów, ceniąc ich biegłą znajomość języków, kultur i mentalności, nasi absolwenci uczą, tworzą, piszą, wydają, tłumaczą, sprzedają, negocjują, prowadzą terapię logopedyczną, a robią to doskonale i to w wielu językach świata.

Kształcenie to ogromne wyzwanie i wielka odpowiedzialność, więc przykładamy ogromną wagę do jego jakości. Chcemy być mentorami, osobami inspirującymi i wskazującymi różne ścieżki rozwoju. Pomagamy wyzwalać talenty, kształcimy kompetencje, pomagamy zdobywać umiejętności i wiedzę, aby nasi absolwenci umieli je twórczo, skutecznie i etycznie wykorzystywać.

dr hab. Joanna Jereczek-Lipińska, prof. UG
Prodziekan ds. kształcenia
i Współpracy z Otoczeniem Zewnętrznym

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 26. Styczeń 2021 - 12:06; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 14. luty 2022 - 13:05; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka