MOWA-CZŁOWIEK-ŚWIAT: perswazja językowa w różnych dyskursach

IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu „Mowa – Człowiek – Świat”: perswazja językowa w różnych dyskursach (2024)

Logo Konferencji

9-10 maja 2024 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu „Mowa – Człowiek – Świat: perswazja językowa w rożnych dyskursach” zorganizowana przez pracowników Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich.

Konferencję otworzyła Dziekan Wydziału dr hab. prof. UG Urszula Patocka-Sigłowy, która postulowała konieczność popularyzowania wiedzy na temat zjawiska manipulacji i perswazji językowej w szeroko pojętym kontekście społecznym i kulturowym. Gości konferencji powitali organizatorzy Dyrektor Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich dr hab. prof. UG Żanna Sładkiewicz i dr Aleksandra Klimkiewicz.

Zainteresowanie tematem konferencji że strony zagranicznych gości miło zaskoczyło organizatorów, ponieważ w konferencji udział wzięli w naukowcy z Ukrainy (Odessa, Charków), Kazachstanu (Ałmaty), Estonii (Tallin), Litwy (Wilno) i Turcji (Stambuł). W dwudniowych obradach swoje badania zaprezentowali badacze z wiodących ośrodków naukowych w Polsce: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i różnych jednostek strukturalnych Uniwersytetu Gdańskiego.

Wszystkim prelegentom serdecznie dziękujemy za inspirujące wystąpienia. Żywimy nadzieję, że nasza wspólna interdycyplinarna podróż poznawcza będzie kontynuowana i rozwijana w przyszłości. 

Organizatorzy

 

PROGRAM KONFERENCJI DO POBRANIA

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: niedziela, 19. Listopad 2023 - 22:02; osoba wprowadzająca: Aleksandra Klimkiewicz Ostatnia zmiana: sobota, 11. Maj 2024 - 15:21; osoba wprowadzająca: Aleksandra Klimkiewicz