Polsko-Białoruskie Koło Naukowe im. Tadeusza Kościuszki zaprasza na spotkanie z dr Ernestyną Skurjat-Kozek

Tworzące się Polsko-Białoruskie Koło Naukowe im. Tadeusza Kościuszki ma zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie z dr Ernestyną Skurjat-Kozek, prezesem australijskiej fundacji Kościuszko Heritage, które będzie poświęcone wybitnemu polskiemu podróżnikowi i odkrywcy Góry Kościuszki, Pawłowi Edmundowi Strzeleckiemu.  

Łącząc się z nami w sobotę 22.05.2021 o godzinie 11.00 rano czasu polskiego, zapoznają się Państwo nie tylko z fascynującym i barwnym życiorysem tego wybitnego Polaka, ale także z garścią ciekawostek związanych pośrednio/bezpośrednio z samą Górą Kościuszki, na przykład:

- w jakich okolicznościach na szczycie Góry Kościuszki pojawili się Górale polscy i czym się teraz tam trudnią;

- w jaki sposób tradycyjni kustosze Góry Kościuszki, Aborygeni Ngarigo, zwiedzali Kraków i czym się w przeszłości odżywiali ich przodkowie.

Zapraszamy również do otwartej dyskusji m.in. na temat wykorzystania wiedzy o Pawle Edmundzie Strzeleckim w nauczaniu języka polskiego jako obcego.

Uprzejmie prosimy o dołączenie do naszego spotkania 5 minut przed jego rozpoczęciem. Prosimy również o posłużenie się poniższym linkiem: https://us02web.zoom.us/j/83418135418...

Numer: 834 1813 5418

Kod: 282814

 
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 9. Grudzień 2021 - 11:42; osoba wprowadzająca: Aleksandra Klimkiewicz Ostatnia zmiana: czwartek, 9. Grudzień 2021 - 11:42; osoba wprowadzająca: Aleksandra Klimkiewicz