Komunikat Kolegium Rektorsko-Dziekańskiego w sprawie sytuacji związanej z COVID na UG

Szanowni Państwo, Drodzy Studenci, Doktoranci i Pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego

Sytuacja pandemiczna nadal wymaga stosowania się do wszelkich obostrzeń, w tym bezwzględnego obowiązku noszenia maseczek w budynkach uczelni. Ponad tysiąc dwustu pracowników skorzystało z możliwości zaszczepienia się na grypę, a następnie przyjęło trzecią dawkę szczepionki podczas akcji organizowanych przez Uniwersytet Gdański. Znaczna liczba uczyniła to korzystając ze szczepień populacyjnych. 

Obecnie notujemy 23 przypadki zachorowań wśród pracowników uczelni, a 47 osób skierowano na kwarantannę. Poziom zachorowań i liczba osób odbywających kwarantannę nie wskazuje na konieczność zmiany trybu pracy uczelni dlatego kolegium rektorsko-dziekańskie podjęło decyzję o utrzymaniu zajęć w dotychczasowym rygorze organizacyjnym.

Mamy nadzieję, że odpowiedzialne zachowanie i stosowanie zasad bezpieczeństwa umożliwi nam bezpieczne przygotowanie się do przerwy świąteczno-noworocznej oraz powrotu na uczelnię 3 stycznia 2022 r. 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 10. Grudzień 2021 - 14:35; osoba wprowadzająca: Aleksandra Klimkiewicz Ostatnia zmiana: piątek, 10. Grudzień 2021 - 14:35; osoba wprowadzająca: Aleksandra Klimkiewicz