Studenckie Koło Naukowe

Filologów Klasycznych

Działalność:

Studenckie Koło Naukowe Filologów Klasycznych wznowiło działalność w 2019 roku z inicjatywy zaangażowanych studentów Filologii Klasycznej, którzy są prawdziwymi pasjonatami swojego kierunku i wszystkiego, co związane z kulturą antyczną i jej dziedzictwa.

Głównym celem koła jest pogłębienie i promowanie wiedzy dotyczącej języków, kultury i historii starożytnej Grecji i Rzymu oraz całego basenu Morza Śródziemnego, a także pogłębianie i uzupełnianie wykształcenia humanistycznego Członków.

Aktywnie poszukujemy wszelkich dowodów oddziaływania kultury starożytnej na czasy współczesne m.in. w instytucjach kultury, takich jak teatry, muzea, biblioteki itp., w kraju i za granicą. Zarówno w niedalekiej, jak i trochę dalszej przyszłości planujemy dzielić się wiedzą, promować dziedzictwo kulturowe starożytności oraz zachęcać do odnalezienia w sobie odwagi do studiowania Filologii Klasycznej, bo przecież każdy z nas ma w sobie trochę ze starożytnego Greka lub Rzymianina.

Terminy spotkań (godz. 15.00-16.30, s. 4.27)

  • 11.01.23

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 8. Listopad 2022 - 11:24; osoba wprowadzająca: Izabela Sułecka Ostatnia zmiana: czwartek, 21. Wrzesień 2023 - 14:02; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka