Studia magisterskie niestacjonarne na kierunku logopedia trwają 2 lata. W tym okresie studenci zdobywają i pogłębiają interdyscyplinarną wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu logopedii oraz obszerną wiedzę specjalistyczną.
Student kierunku logopedia II stopnia zdobywa wiedzę specjalistyczną z zakresu neurologopedii, wczesnej interwencji logopedycznej, surdologopedii, balbutologopedii (terapii jąkania), oligofrenologopedii, emisji i higieny głosu oraz innych specjalistycznych działów.
Program studiów obejmuje 715 godzin dydaktycznych w ciągu dwóch lat (120 ECTS) oraz praktykę zawodową (210 godzin).
Organizacja zajęć: zjazdy odbywają się co dwa tygodnie (od piątku od godz. 15 do niedzieli do godz. 15).
Absolwent otrzymuje dyplom ukończenia wyższych studiów i tytuł magistra logopedii. Jest specjalistą w zakresie neurologopedii przygotowanym do prowadzenia diagnozy i terapii logopedycznej osób z uszkodzeniami neurologicznymi oraz dzieci z zaburzeniami rozwojowymi od okresu noworodkowego. Posiada pełne kwalifikacje do wykonywania zawodu logopedy we wszystkich placówkach zatrudniających logopedów, jak również ma prawo prowadzić prywatną praktykę logopedyczną. Po ukończeniu studiów przygotowany jest do:
Absolwenci są przygotowani do pracy w:
W trakcie studiów absolwenci powinni opanować umiejętność współpracy z ludźmi (w tym także z osobami, u których obserwuje się występowanie problemów w zakresie komunikacji), kierowania zespołami oraz zarządzania placówkami, w których odbywa się diagnoza i terapia zaburzeń komunikacji językowej.
Absolwent niestacjonarnych studiów logopedycznych II stopnia ma prawo poszerzać swoją wiedzę na podyplomowych studiach z zakresu logopedii prowadzonych przez Instytut Logopedii UG i inne ośrodki naukowe oraz zdobywać kolejne specjalności.
Studia niestacjonarne II stopnia są studiami płatnymi.