Informacje dla kandydatów

Rekrutacja - informacje dla kandydatów

Witaj na stronie Zakładu Kulturoznawstwa UG.

Cieszymy się bardzo, że do nas zajrzałeś. Jeśli planujesz studiować kulturoznawstwo, tu znajdziesz podstawowe informacje i linki.

 

Kulturoznawstwo jest kierunkiem dla ludzi tolerancyjnych i ciekawych świata, zainteresowanych pracą w instytucjach kultury i mediach.

Prowadzimy studia na dwóch stopniach – licencjackim i magisterskim. Na obu są specjalności, dzięki którym nauczysz się rozumieć współczesną kulturę, świadomie z niej korzystać oraz wpływać na jej kształt. Wybór specjalności na I stopniu studiów odbywa się po pierwszym roku i zależy od kilku czynników, m.in. od liczby chętnych oraz od uzyskanych wyników w nauce.

Trzyletnie studia I stopnia mają charakter praktyczny: zapoznasz się z podstawami kulturoznawstwa oraz zdobędziesz konkretny zawód, wybierając jedną z dwóch specjalności:

 

Dwuletnie studia II stopnia mają charakter akademicki i nauczą Cię gruntownie interpretować zjawiska kultury współczesnej – w ramach wybranej specjalności:

Kultura audiowizualna
Zarządzanie kulturą 

Jeśli ciekawi Cię, jakie przedmioty będziesz studiować, zajrzyj tu:

Sekretariat Zakładu Kulturoznawstwa czynny jest od  godz.8.00 do 13.00, pięć dni w tygodniu. Numer telefonu: (58) 523 22 31

Na kulturoznawstwie możesz także rozwijać swoje zainteresowania w ramach działalności studenckich kół naukowych.

Aby stać się studentem kulturoznawstwa, rozpocznij tu: http://ug.edu.pl/rekrutacja

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 7. Kwiecień 2016 - 11:05; osoba wprowadzająca: Helena Draganik Ostatnia zmiana: piątek, 16. Kwiecień 2021 - 13:08; osoba wprowadzająca: Helena Draganik