Studenckie koła naukowe

Zakład Kulturoznawstwa - Studenckie Koła Naukowe

Działalność w Studenckich Kołach Naukowych  


Działalność w Studenckich Kołach Naukowych jest urozmaiceniem studenckiej codzienności. Dzięki wydarzeniom organizowanym przez Koła można rozwijać swoje zainteresowania, poszukiwać nowych i doświadczać wszystkiego, co nie mieści się w programie zajęć.

Koła Naukowe są organizowane i prowadzone przez studentów.

Przy Zakładzie  Kulturoznawstwa działa Studenckie Koła Naukowe Mozaika 

SKN Mozaika
Logo SKN Mozaika

Od 2007 roku urozmaicamy życie kulturalne koncertami i debatami zdobywamy wiedzę u źródeł wyjeżdżając na wyprawy naukowe w różne zakątki Polski i świata, budujemy nasze doświadczenia biorąc udział w konferencjach naukowych i je organizując.

Otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii Wyprawa roku 2012 w ogólnopolskim konkursie StRuNa oraz nominację do Nagrody Czerwonej Róży jako najlepsze koło naukowe UG w roku 2008 i 2019.

Dzięki corocznej Wigilii Kulturoznawców (przygotowywanej co roku w innej tradycji), a także dzięki spotkaniom z podróżnikami, antropologami i badaczami poznajemy historię, zwyczaje i tradycje kultur całego świata. Doświadczamy kultur także w wymiarze praktycznym: uczyliśmy się wytwarzać rękodzieło na warsztatach biżuterii etnicznej, wycinanek etnicznych i współczesnych, hinduskiego malowania henną i wielu innych – ale także np. doświadczaliśmy kulturowych, historycznych i sensorycznych aspektów czekolady. Jednocześnie staramy się być na bieżąco w ważnymi sprawami współczesnego świata, jak migracje, kwestie uchodźcze czy globalne zmiany kulturowe.

Cały czas rozkręcamy się jeszcze bardziej. Potrzebujemy jednak Twojej inwencji i kreatywności. Jeśli pragniesz spełniać się jako pomysłodawca i organizator wydarzeń kulturalnych, jeżeli chcesz podzielić się z nami swoimi zainteresowaniami, umiejętnościami i talentami to Mozaika czeka właśnie na Ciebie!

www.mozaika.ug.edu.pl, kolonaukowe mozaika@gmail.com

https://www.facebook.com/mozaikaug

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 6. Kwiecień 2016 - 21:02; osoba wprowadzająca: Helena Draganik Ostatnia zmiana: niedziela, 22. Październik 2023 - 22:34; osoba wprowadzająca: Magdalena Howorus-Czajka