Aktualności
Film „Beyond the river” Olgi Malinowskiej w finale SEA-EU Film Festival
Z radością dzielimy się informacją, że film „Beyond the river” Pani Olgi Malinowskiej – studentki I roku naszego kulturoznawstwa i absolwentki Audiovisual Design na rotterdamskiej Willem de Kooning…
Tak było na Irlandzkiej Wigilii Kulturoznawców
Tegoroczna Wigilia Kulturoznawców, która odbyła się 17 grudnia 2024 r., przeniosła nas w wyjątkowy klimat Irlandii. Było to wydarzenie pełne radości, refleksji i wspólnej zabawy – wspaniałe…
Za nami spotkanie o badaniach w Amazonii
Podczas otwartego spotkania naukowego z udziałem dr Aleksandry Wieruckiej i mgr Tomasza Lidzbarskiego, które odbyło się 10 grudnia 2024 r. sala wypełniła się po brzegi. Wydarzenie przyciągnęło…
Zapraszamy na Wigilię Kulturoznawców
Drodzy Studenci, Pracownicy i Sympatycy Kulturoznawstwa! Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na wigilię kulturoznawców, która w tym roku przeniesie nas w wyjątkowy klimat świątecznej Irlandii!…
Absolwentka kulturoznawstwa zwyciężyła w konkursie „Włączam płeć do badań”
Sylwia Romańska, tegoroczna absolwentka kulturoznawstwa zwyciężyła w konkursie „Włączam płeć do badań” - organizowanym w ramach projektu MINDtheGEPs - w kategorii prac magisterskich z zakresu nauk…
Poza gamifikacją. Edukacja przez gry - wystąpienie dr Marty Tymińskiej na konferencji BeZee
W dniu 28 listopada odbyła się dziesiąta, jubileuszowa konferencja BeZee poświęcona innowacjom w edukacji. Organizowana przez Inkubator Starter oferuje zarówno otwarte wykłady, jak i warsztaty…
Spotkanie z damą polskiej sceny operowej, Bożeną Porzyńską i dr Barbarą Forysiewicz
Bożena Porzyńska Dama polskiej sceny operowej W tym roku Bożena Porzyńska uhonorowana została brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Z tej okazji, jak również w roku jubileuszu 80-tych…
Otwarte spotkanie naukowe: Interdyscyplinarne badania w Amazonii
Jak zanieczyszczenie środowiska wpływa na zdrowie, dobrostan i codzienne życie rdzennych mieszkańców ekwadorskiej Amazonii? Na to pytanie odpowiedzą dr Aleksandra Wierucka i mgr Tomasz Lidzbarski…
Wizyta w Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego
W ramach specjalności "krytyka i popularyzacja kultury" grupa studencka zwiedziła w środę 20 listopada niedawno otwarte Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego w Domu Opatów Pelplińskich na Starym Mieście w…
Nieznany scenariusz do filmu Aleksandra Forda posłuży naukowcom z Instytutu Badań nad Kulturą
Prorektor ds. Badań Naukowych prof. dr hab. Wiesław Laskowski wydał zgodę na zakup archiwalnego scenariusza do filmu Aleksandra Forda o Januszu Korczaku. O pozyskanie cennego dokumentu poprosili…
FINA zaprasza na bezpłatne szkolenia
Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu metod konserwacji nośników filmowych, digitalizacji i edycji cyfrowej materiałów audiowizualnych oraz…
Powieść graficzna jako mroczny przedmiot pożądania - prof. Jerzy Szyłak
19 listopada 2024 roku odbyło się kolejne otwarte spotkanie naukowe kulturoznawców, podczas którego profesor Jerzy Szyłak wygłosił wykład pt. Powieść graficzna jako mroczny przedmiot pożądania.…
Pomiędzy sztukami. Języki opisu Ewy Kuryluk
11.08.2024 odbyła się dyskusja wokół wystawy prac Ewy Kuryluk pt. „Spotkanie na brzegu morza” w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Zapis dyskusji można obejrzeć na portalu YouTube pod tym linkiem…
Nowy numer Tutoring Gedanensis poświęcony badaniom SKN Mozaika na Mazowszu
Ukazał się nowy numer czasopisma „Tutoring Gedanensis”! Niniejszy tom jest przygotowany z okazji 10 lat współpracy Koła Naukowego „Mozaika” z pracownikami Muzeum Wsi Mazowieckiej oraz z mieszkańcami…
Za nami spotkanie z dr Martą Tymińską o AI w dydaktyce
12 listopada 2024 roku w Zakładzie Kulturoznawstwa odbyło się otwarte spotkanie z dr Martą Tymińską, zatytułowane „Czy i jak radzić sobie z AI w dydaktyce?”. W wydarzeniu uczestniczyło 12 nauczycieli…