„Śmieciaki” - warsztaty plastyczne dla dzieci w ramach projektu kuratorskiego

W ramach projektu kuratorskiego piątka studentek_studentów trzeciego roku kulturoznawstwa organizuje warsztaty plastyczne dla dzieci w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku.

Głównym celem warsztatów jest promowanie upcyklingu, a także zachęcanie do rozwijania kreatywności poprzez tworzenie własnych dzieł. W czasie zajęć dzieci, z pomocą prowadzących, będą przekształcały śmieci i zużyte przedmioty codziennego użytku w dowolne, wybrane przez siebie formy sztuki. Wykonane przez uczestników zajęć dzieła zostaną wystawione w CSW Łaźnia przy ulicy Jaskółczej 1 w Gdańsku.

Wernisaż wystawy planowany jest na sobotę 21 maja, na godzinę 16.00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału.

Można także śledzić postępy „Śmieciaków” na Instagramowym profilu projektu – @projekt_smieciaki. Pojawi się na nim między innymi fotorelacja z warsztatów i pierwszego dnia wystawy.

Kuratorki_kuratorzy: Maria Kiedrowicz, Agnieszka Diana Kusior, Mikołaj Lewiński, Jakub Pietrzak i Anna Wegners.

Logo projektu „Śmieciaki” autorstwa Jakuba Pietrzaka

 

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: sobota, 7. Maj 2022 - 09:05; osoba wprowadzająca: Magdalena Howorus-Czajka Ostatnia zmiana: wtorek, 6. Wrzesień 2022 - 19:53; osoba wprowadzająca: Magdalena Howorus-Czajka