Wizyta studentów kulturoznawstwa w Drukarni Misiuro

Zakład Kulturoznawstwa UG od 2017 roku współpracuje z jedną z najstarszych i największych w Trójmieście firm poligraficznych – gdańską Drukarnią Misiuro. Wyrazem tej współpracy są między innymi coroczne wizyty w drukarni studentów I stopnia kulturoznawstwa, ze specjalności „Krytyka i popularyzacja kultury”, w ramach prowadzonych przez dr. Karola Szymańskiego zajęć „Proces i rynek wydawniczy”.

Studenci mogą na miejscu bezpośrednio zapoznać się z przygotowywaniem publikacji do druku oraz całym procesem technologicznym druku książek, czasopism i akcydensów reklamowych. Poznają również specyfikę pracy działu marketingu i sprzedaży w firmie poligraficznej, współpracującej między innymi z różnymi instytucjami kultury, wydawnictwami czy agencjami reklamowymi. Wizyty w drukarni są dla studentów niezwykle cennym, praktycznym uzupełnieniem wiedzy teoretycznej zdobywanej na zajęciach.

Ostatnie spotkanie w Drukarni Misiuro miało miejsce 16 maja 2024 roku i wzięło w nim udział siedmioro studentów obecnego II roku kulturoznawstwa.

Studenci kulturoznawstwa w Drukarni Misuro

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: sobota, 18. Maj 2024 - 22:25; osoba wprowadzająca: Tomasz Lidzbarski Ostatnia zmiana: sobota, 18. Maj 2024 - 22:27; osoba wprowadzająca: Tomasz Lidzbarski