Edukacja
Indywidualne Studia Międzydziedzinowe na Filologicznym UG - jedna wiedza, wiele kierunków
Rzeczywistość jest wielobarwna, studiuj wielokierunkowo - zachęca prof. dr hab. Sławomir Leśniak, dyrektor Indywidualnych Studiów Międzydziedzinowych prowadzonych na Wydziale Filologicznym UG.
Studenci skandynawistyki na Blended Intensive Programme na Węgrzech
Na przełomie marca i kwietnia 2025 roku studenci skandynawistyki z 1 roku studiów magisterskich i 3 roku licencjackich pod opieką dr Heleny Garczyńskiej i dr Katarzyny Michniewicz-Veisland z Instytutu Skandynawistyki i Fennistyki na Wydziale Filologicznym UG brali udział w BIP-ie, którego tematem było tabu w języku, literaturze i kulturze skandynawskiej i europejskiej.
Wizyta studentów kulturoznawstwa w łódzkim Muzeum Kinematografii
Siódemka studentów z drugiego roku kulturoznawstwa odwiedziła 12 i 13 maja 2025 roku Muzeum Kinematografii w Łodzi, które jest od dwóch lat instytucją partnerską Zakładu Kulturoznawstwa UG. Wyjazd naukowy został zorganizowany przez dr. Karola Szymańskiego w ramach prowadzonych przez niego zajęć z Upowszechniania kultury audiowizualnej (na studiach magisterskich, dla specjalności Kultura audiowizualna).
Szkolenie z bazy EBSCOhost dla pracowników i studentów Wydziałów Filologicznego i Historycznego
- Praca z nowym interfejsem EBSCOhost – zaprezentujemy najnowsze funkcje i usprawnienia, które ułatwią korzystanie z baz.
Dr Helena Draganik rozwija kompetencje w zakresie sztucznej inteligencji i dydaktyki akademickiej
Z przyjemnością informujemy o osiągnięciach szkoleniowych dr Heleny Draganik w obszarze zastosowań sztucznej inteligencji w edukacji i praktyce akademickiej.
Dr Draganik:
Wspólne zajęcia z RKI dla studentów z Polski i Macedonii
1 kwietnia 2025 roku odbyły się wspólne zajęcia z RKI dla studentów z Polski i Macedonii. W zajęciach aktywnie uczestniczyli studenci z Filologii rosyjskiej pierwszego roku oraz studenci z Macedońskiego Uniwersytetu w Skopje.
Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, studenci zadawali dużo pytań. Liczymy na więcej takich możliwości zastosowania języka rosyjskiego w praktyce. Dziękujemy prowadzącym dr Biljanie Mirchevskoj i dr Joannie Mampe.
Translatoryka na Filologii angielskiej przyjęta do prestiżowej sieci najlepszych europejskich programów translatorycznych European Master’s in Translation
W czerwcu 2024 roku, po półrocznym oczekiwaniu od złożenia wniosku, studia magisterskie Translatoryka, prowadzone na kierunku Filologia angielska przez Zakład Translatoryki Anglistycznej Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki na Wydziale Filologicznym UG zostały przyjęt