Edukacja

Cykl seminariów "Pofesorowie wizytujący UG" z prof. Rickiem Dolphijnem - podsumowanie

Ostatnia modyfikacja: środa, 29 Maj, 2024 - 13:42

Dobiegła końca seria trzech seminariów poświęconych tematyce „Cosmophilosophy” z profesorem Rickiem Dolphijnem z Uniwersytetu w Utrechcie. Badacz gości na Uniwersytecie Gdańskim w ramach programu Profesorowie Wizytujący UG.

Spotkania odbywały się w ramach programu Kultura (dla) zrównoważonego rozwoju CZRUG, którego koordynatorką jest dr Irena Chawrilska, we współpracy z Wydziałem Filologicznym. Ostatnie seminarium “On New Communities and the Earth” odbyło się 15 maja 2024 r. w siedzibie Centrum Zrównoważonego Rozwoju.

„LOSt in Gdańsk! Polish culture in the age of uncertainty” - książka Akademickiego Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UG

Ostatnia modyfikacja: piątek, 24 Maj, 2024 - 11:34

Miło nam poinformować, że dostępna jest już kolejna publikacja stanowiąca efekt działalności Akademickiego Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UG, książka „LOSt in Gdańsk! Polish culture in the age of uncertainty”. Publikacja ta jest podsumowaniem projektu, który zrealizowaliśmy na Uniwersytecie Gdańskim w ramach programu SPINAKER.

Śladami Modernizmu Gdyńskiego

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 20 Maj, 2024 - 13:02

Studenci II roku Filologii Germańskiej w ramach zajęć kulturoznwczych z prof. Leśniakiem poświęconych niemieckiemu BAUHAUS odbyli wycieczkę śladami Modernizmu Gdyńskiego. Zdjęcia pokazują wizytę w „Bankowcu” i w Mini Muzeum, który znajduje się w piwnicy Bankowca.

 

Wizyta studentów kulturoznawstwa w Drukarni Misiuro

Ostatnia modyfikacja: sobota, 18 Maj, 2024 - 22:27

Zakład Kulturoznawstwa UG od 2017 roku współpracuje z jedną z najstarszych i największych w Trójmieście firm poligraficznych – gdańską Drukarnią Misiuro. Wyrazem tej współpracy są między innymi coroczne wizyty w drukarni studentów I stopnia kulturoznawstwa, ze specjalności „Krytyka i popularyzacja kultury”, w ramach prowadzonych przez dr. Karola Szymańskiego zajęć „Proces i rynek wydawniczy”.

Warsztaty dydaktyczne ProfELE dla nauczycieli języka hiszpańskiego

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 16 Maj, 2024 - 14:12
Zapraszamy warsztaty dydaktyczne ProfELE,
przeznaczone dla nauczycieli organizowane przez Zakład Iberystyki
Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego
oraz przez Wydawnictwa: Edinumen, Nowela.
Warsztaty odbędą się 18 maja 2024 w budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego, ul. Wita Stwosza 51, aula 021.
 

Webinar metodyczny dla nauczycieli języka łacińskiego i kultury antycznej

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 13 Maj, 2024 - 10:50

Zakład Filologii Klasycznej na Wydziale Filologicznym

z przyjemnością zaprasza do udziału w 3. webinarze metodycznym dla nauczycieli języka łacińskiego i kultury antycznej

oraz pokrewnych nauk humanistycznych
pt. Docere, delectare, ludere, czyli jak bawiąc uczyć.

Sukces 3. edycji Speed Datingu Rekrutacyjnego - projektu szkoleń studentów Wydziału Filologicznego i rozmów z pracodawcami Olivia Center

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 9 Maj, 2024 - 09:28

W 3. wspólnej edycji projektu Wydziału Filologicznego z O4 Coworking Olivia Center, składającego się z warsztatów z pisania CV, autoprezentacji i wykorzystania LinkedIna w budowaniu własnej marki i poszukiwaniu pracy, udział wzięło 68 studentów Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Szkolenia prowadzili eksperci HR i managementu: Arek Naruk, Natalia Chęć oraz dyrektor O4 Coworking Marta Moksa.

Warsztaty scenariuszowe w Instytucie Badań nad Kulturą

Ostatnia modyfikacja: środa, 17 Kwiecień, 2024 - 07:51
W sobotę 18 maja, w jeden dzień przejdziemy całą drogę od czystej kartki do stworzenia twojej własnej filmowej opowieści!
Podczas warsztatów scenariuszowych w Instytucie Badań nad Kulturą na Filologicznym  położymy duży nacisk na praktykę, dlatego nawet jeśli podstawowe zasady pisania scenariusza już znasz to i tak warto pojawić się na warsztatach i zainspirować się do napisania nowego tekstu. Z kolei jeśli dopiero chcesz zacząć przygodę ze scenariopisarstwem również świetnie odnajdziesz się na spotkaniu!

Prowadzisz badania na UG? Zastanawiasz się, jak skutecznie rozwijać innowacje? To wydarzenie jest dla Ciebie!

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 16 Kwiecień, 2024 - 11:11

Centrum Transferu Technologii UG rozpoczyna realizację swojej nowej strategii rozwoju od Intellectual Property & Innovation Week, realizowanego pod patronatem Urzędu Patentowego RP oraz Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii. Wydarzenie organizowane jest w ramach Światowego Dnia Własności Intelektualnej, który został ustanowiony przez Światową Organizację Własności Intelektualnej na 26 kwietnia 2024.