Edukacja
Dr Helena Draganik rozwija kompetencje w zakresie sztucznej inteligencji i dydaktyki akademickiej
Z przyjemnością informujemy o osiągnięciach szkoleniowych dr Heleny Draganik w obszarze zastosowań sztucznej inteligencji w edukacji i praktyce akademickiej.
Dr Draganik:
Wspólne zajęcia z RKI dla studentów z Polski i Macedonii
1 kwietnia 2025 roku odbyły się wspólne zajęcia z RKI dla studentów z Polski i Macedonii. W zajęciach aktywnie uczestniczyli studenci z Filologii rosyjskiej pierwszego roku oraz studenci z Macedońskiego Uniwersytetu w Skopje.
Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, studenci zadawali dużo pytań. Liczymy na więcej takich możliwości zastosowania języka rosyjskiego w praktyce. Dziękujemy prowadzącym dr Biljanie Mirchevskoj i dr Joannie Mampe.
Translatoryka na Filologii angielskiej przyjęta do prestiżowej sieci najlepszych europejskich programów translatorycznych European Master’s in Translation
W czerwcu 2024 roku, po półrocznym oczekiwaniu od złożenia wniosku, studia magisterskie Translatoryka, prowadzone na kierunku Filologia angielska przez Zakład Translatoryki Anglistycznej Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki na Wydziale Filologicznym UG zostały przyjęt
Szkolenie z narzędzi edukacyjnych online: 04.04.2025
Szanowni Państwo
zapraszamy do udziału w nimi szkoleniu z narzędzi edukacyjnych online (Padlet i inne), które odbędzie się 04.04.2025 o godzinie 19:00 na platformie MS TEAMS, szczegóły wraz z linkiem w załączniku.
Warsztaty z kaligrafii „Piękna litera – minuskuła karolińska”
W dniach 18-19 marca 2025 r. w Zakładzie Filologii Klasycznej na Wydziale Filologicznym UG pod okiem kaligrafki i iluminatorki Barbary Bodziony odbyły się warsztaty z kaligrafii „Piękna litera – minuskuła karolińska”.
„Classics Through Digital Leisure-Learning” - innowacyjny projekt Wydziału Filologicznego UG z dofinansowaniem w ramach programu KE „Creative Europe”
Popularyzacja literatury klasycznej poprzez stworzenie cyfrowej gry edukacyjnej na urządzenia mobilne - taki jest cel projektu „Classics Through Digital Leisure-Learning” (CITADEL), współprowadzonego przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Gra, dostępna w pięciu językach, będzie nie tylko interaktywnym narzędziem edukacyjnym - ma także służyć promowaniu równości płci, zrównoważonego rozwoju oraz postaw antywojennych.