Młode animatorki i młodzi animatorzy kultury w akcji!

Studentki i studenci specjalności animacja kultury z III roku kulturoznawstwa UG pracowali od października 2016 roku nad projektami kulturalnymi. Jeden doskonale znacie z korytarzy Wydziału Filologicznego, ale to zaledwie jedno z ośmiu zaplanowanych działań.

 

Oddajmy głos studentom i studentom – młodym animatorom i animatorkom kultury:

 

Uczyć i inspirować. Jeden człowiek, jedna kawa, jedno miejsce.

Studenci i studentki UG podzielą się swoją pasją organizując fascynującą ekspedycję do świata kawy. 31 maja od 9:30 do 11:30 (albo do momentu aż skończą się zasoby kawy) w czasie Kampusu Cooltury będzie można dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat najpopularniejszej używki świata, poznać alternatywne metody parzenia i na własnym podniebieniu przetestować ich smak. Chcemy by uczestnicy "stanęli na nogi" i dobrze rozpoczęli dzień, dzięki darmowej kawie, która będzie podana w kubkach opatrzonych pozytywnym przesłaniem.

 

Wydarzyło się:

 

Nasza strefa

Zanurz się w chwili zapomnienia! Już Ci w tym trochę pomogliśmy! Po zawieszeniu muralu, ustawieniu mebli i regału z książkami, każdy z nas może korzystać ze sfery odpoczynku. Po trudnym egzaminie usiądziesz, na wygodnej kanapie, zaczytasz się w książce lub porozmawiasz ze znajomymi w przyjemnym otoczeniu. A to wszystko ma miejsce na hallu Katedry Kulturoznawstwa. Projekt "Nasza strefa" została zrealizowany przez studentki i studenta kulturoznawstwa - Klaudynę Klecha, Anitę Kuligowską i Tomasza Lidzbarskiego przy pomocy Joanny Soboty.

 

Prawdziwy „Odlot” w domu dziecka!

Może się wydawać, że na końcu miasta nic ciekawego nie może się wydarzyć. Nic bardziej mylnego! 4 kwietnia 2017 r. młodzi animatorzy i animatorki kultury wprowadzili dzieci z Domu Dziecka „Zielony Zakątek” na Olszynce w świat disnejowskich animacji. Kreatywność, świetna zabawa oraz nieskończona wyobraźnia opanowały dom dzieci na jeden wieczór.

Projekt realizowany był przez: Fabiana Maślonkowskiego,  Martynę Pałczyńską, Katarzynę Pypeć

 oraz Alicję Rieger

 

Anioły miłości

W dniach 09-10 maja 2017 roku w godzinach od 9:00-15:00 studenci III roku kulturoznawstwa Uniwersytetu Gdańskiego rozprowadzali Aniołki Miłości na rzecz Dziecięcego Hospicjum  Bursztynowa Przystań w Gdyni. Kiermasz miał miejsce na Wydziale Filologicznym i Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Zbiórka funduszy miała na celu poprawę krytycznej sytuacji finansowej hospicjum. Organizatorom projektu: Katarzynie Hinc, Adamowi Raczyńskiemu i Mateuszowi Konkelowi udało się zebrać 426 PLN. Środki finansowe zostaną w najbliższym czasie przekazane Dyrektorowi Hospicjum.

 

Informacje o kolejnych projektach wkrótce.

 

Opracowała Anna Miler

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 30. Maj 2017 - 13:42; osoba wprowadzająca: Magdalena Howorus-Czajka Ostatnia zmiana: wtorek, 8. Sierpień 2017 - 09:55; osoba wprowadzająca: Magdalena Howorus-Czajka