SKN Mozaika w Sikao District, w Tajlandii

ogo Thai 2016
 
W dniach 17.05.-10.06 2016 dwoje studentów kulturoznawstwa z SKN Mozaika wraz z opiekunem Koła wzięło udział w międzynarodowym projekcie badawczym w Sikao District, w Tajlandii. Projekt był prowadzony przez badaczy z  University of Latvia w Rydze, Rajamangala University of Technology w Bangkoku, Institute for Environmental Solutions w Rydze oraz z Uniwersytetu Gdańskiego.
 
Członkowie zespołu prowadzącego projekt reprezentują biologię, ekonomię społeczną i kulturoznawstwo. Nasi studenci poprowadzili wśród mieszkańców małej, rybackiej wioski badania dotyczące znaczenia lasów mangrowych dla lokalnej ekonomii. Podczas badań studenci mieszkali w domach rybaków, prowadzili wywiady i obserwacje oraz na bieżąco wstępnie analizowali dane. W ramach współpracy z biologami określono stopień wykorzystania zasobów lasu mangrowego w codziennych lokalnych praktykach kulturowych i ekonomicznych. 
 
Z badań był prowadzony na bieżąco blog – zapraszamy na stronę koła (http://mozaika.ug.edu.pl/?cat=12) oraz na profil Koła na Facebooku (facebook.com/mozaikaug). Na pełną relację z projektu zapraszamy pod koniec października – informacja o szczegółach będzie dostępna na stronie internetowej Katedry Kulturoznawstwa oraz Koła Naukowego Mozaika.

 

SKN Mozaika w Sikao District, w Tajlandii

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: sobota, 14. Maj 2016 - 16:46; osoba wprowadzająca: Helena Draganik Ostatnia zmiana: niedziela, 26. Czerwiec 2016 - 22:42; osoba wprowadzająca: Helena Draganik