Ewa Kuryluk na Uniwersytecie Gdańskim, 22-23.11.2017

W dniach 22-23 listopada 2017 odbył się cykl wydarzeń objętych wspólnym tytułem "Ewa Kuryluk na Uniwersytecie Gdańskim".

W pierwszym dniu pani Ewa Kuryluk wygłosiła wydziałowy wykład mistrzowski.

Słuchacze zjawili się tłumnie, a po wykładzie mieli czas na zadawanie pytań. Pani Ewa opowiadała o wspomnieniach, które zwykle przyjmują formę autoprezentacji. Mówiła także na koniec o najważniejszym w życiu każdego człowieka "projekcie indywidualnym", czyli odszukaniem dla siebie w życiu tego, co sprawi, że uznamy nasze życie za spełnione.

Po południu tego samego dnia pani Marta Zawada-Żychlińska i pan Paweł Wołowicz zagrali koncert fortepianowy z okazji 50-lecia śmierci Karola Kuryluka i 100-lecia urodzin Miriam Kohany, rodziców pani Ewy. W trakcie koncertu pani Marta wykonała na prośbę pani Ewy fragment utworu granego przez bohaterkę dnia w dzieciństwie w duecie z bratem - melodia została opatrzona ciepłym komentarzem pani Ewy oraz odczytaniem fragmentu najnowszej książki.

Drugiego dnia miało miejsce spotkanie pani Ewy Kuryluk ze studentami i pracownikami Wydziału Filologicznego, podczas którego opowiadała o swoich rodzicach, o wpływie wychowania na życie oraz o poszukiwaniach własnych korzeni. Tego dnia naszym gościem była także pani Agnieszka Drotkiewicz, która wzięła czynny udział w spotkaniu.

Serdeczne dziękujemy pani Ewie Kuryluk za dzielenie się swoimi refleksjami, a słuchaczom za udział w wydarzeniach.

Spotkania przygotował i poprowadził dr Grzegorz Piotrowski.

Data publikacji: piątek, 24. Listopad 2017 - 16:20; osoba wprowadzająca: Magdalena Howorus-Czajka Ostatnia zmiana: piątek, 24. Listopad 2017 - 16:24; osoba wprowadzająca: Magdalena Howorus-Czajka