Umowa o współpracy Instytutu Badań nad Kulturą UG z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku

Czternastego maja 2024 roku Instytut Badań nad Kulturą Uniwersytetu Gdańskiego podpisał z inicjatywy dr. Karola Szymańskiego umowę o stałej współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, reprezentowanym przez jego dyrektorkę – panią Jadwigę Charzyńską i zastępcę dyrektora – pana Tymoteusza Skibę.

Intencją obu stron było nadanie dotychczasowym kontaktom nowego kształtu organizacyjnego i pobudzenie ich rozwoju. Instytut i Centrum wyraziły wolę wzajemnego wspierania się w zakresie: upowszechniania i promowania sztuki współczesnej, wymiany doświadczeń i wizyt pracowników oraz realizacji praktyk studenckich.

Współpraca ma obejmować przede wszystkim (1) organizację wystaw, konferencji i festiwali oraz innych wydarzeń promujących sztukę i kulturę, (2) realizację przedsięwzięć wydawniczych i dydaktycznych, (3) realizację badań naukowych i programów badawczych, (4) wymianę doświadczeń i kadr, (5) realizację w Centrum praktyk studenckich, (6) kwerendy oraz wymianę dokumentacji i informacji naukowych.

Obie strony zobowiązały się do informowania w możliwie najszerszym zakresie o wspólnych przedsięwzięciach we własnych materiałach informacyjnych, publikacjach oraz wystąpieniach publicznych.

Data publikacji: wtorek, 14. Maj 2024 - 20:38; osoba wprowadzająca: Tomasz Lidzbarski Ostatnia zmiana: wtorek, 14. Maj 2024 - 20:39; osoba wprowadzająca: Tomasz Lidzbarski