Nowa książka Akademickiego Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UG

Miło nam poinformować, że dostępna jest już kolejna publikacja stanowiąca efekt działalności Akademickiego Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UG, książka „LOSt in Gdańsk! Polish culture in the age of uncertainty”. Publikacja ta jest podsumowaniem projektu, który zrealizowaliśmy na Uniwersytecie Gdańskim w ramach programu SPINAKER.

Projekt „LOSt in Gdańsk!” był realizowany od października 2022 do sierpnia 2023 r. przez ACJPiKP we współpracy z Wydziałem Filologicznym i Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego. Dzięki projektowi na przełomie lipca i sierpnia 2023 r. na Uniwersytecie Gdańskim zorganizowano Szkołę Letnią dla grupy dwadzieściorga studentów z Japonii. Oto relacja z tego wydarzenia: https://youtu.be/uosqkd7HY7U?si=DqH7xayOfKxjY7Jc

Głównym celem projektu „LOSt in Gdańsk!” było stworzenie oraz zrealizowanie dwóch intensywnych międzynarodowych programów kształcenia dla studentów uczelni zagranicznych, obcokrajowców zainteresowanych polskim językiem i polską kulturą, chcących poznać je bliżej, zwłaszcza z perspektywy lokalnej. W projekcie skoncentrowano się na przybliżaniu kultury polskiej w kontekście Gdańska i Pomorza. Wieńcząca projekt publikacja zawiera teoretyczne rozważania na temat nauczania obcokrajowców polskiej kultury i treści kulturowych oraz szereg praktycznych rozwiązań gotowych do wykorzystania na zajęciach z języka polskiego jako obcego.

książka

Program SPINAKER jest finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (projekt pozakonkursowy pt. „Wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni poprzez tworzenie i realizację międzynarodowych programów studiów”, III Oś priorytetowa „Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju”, Działanie 3.3. pt. „Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego”).

Data publikacji: piątek, 31. Maj 2024 - 10:53; osoba wprowadzająca: Martyna Wielewska-Baka Ostatnia zmiana: piątek, 31. Maj 2024 - 10:55; osoba wprowadzająca: Martyna Wielewska-Baka