Wydarzenia
Rekrutacja do programu mobilności MOST
Tylko do 30 listopada trwa rekrutacja do programu mobilności studentów i doktorantów MOST! Jeśli chcecie rozpocząć swoją semestralną przygodę na innej uczelni niż macierzysta, nie przegapicie tego…
Koło Teoretyków Filmowych zaprasza na spotkanie
Już w najbliższy wtorek, 5 listopada o godzinie 17.00. w sali 3.64 (korytarz Instytutu Filologii Polskiej), odbędzie się kolejne spotkanie miłośników filmu, zrzeszonych w ramach Koła Alternatwy 3.64…
"Notesy" Andrzeja Wajdy - spotkanie z prof. Tadeuszem Lubelskim i dr Agnieszką Morstin
serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu poświęconemu Notesom 1942-2016 Andrzeja Wajdy, niedawno wydanej (czterotomowej!) książki, która stała się jedną z szeroko komentowanych sensacji…
Odcinek podcastu "Za Kulisami" - rozmowa z Pawłem Mykietynem
Centrum Teatralne UG oraz Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż zapraszają do wysłuchania dwunastego odcinka podcastu ZA KULISAMI z Pawłem Mykietynem w roli głównej. Spotkanie było doskonałą okazją do…
Dzień Zbigniewa Herberta - zaproszenie
Szanowni Państwo, W związku z setną rocznicą urodzin i pięćdziesiątą rocznicą wykładów na naszym Uniwersytecie chciałbym Państwa zaprosić na Dzień Zbigniewa Herberta 29.10 (wtorek), który zainicjuje…
Cykl 10. wykładów kaszubologicznych
Kaszubi: białe plamy, czarne podniebienie i różowe okulary. W kręgu stereotypów i wyobrażeń Cykl 10. wykładów kaszubologicznych w semestrze zimowym roku akademickiego 2024/25. 7 października – 16…
Erasmus+ dla pracowników IFP - informacja 2
WYJAZDY DYDAKTYCZNE W PROGRAMIE ERASMUS+ DOFINANSOWANY WYJAZD DLA PRACOWNIKÓW INSTYTUTU FILOLOGII POLSKIEJ 1. CZECHY > Uniwersytet w Pradze – 2 miejsca > Uniwersytet w Ostrawie – 2 miejsca…
Erasmus+ dla pracowników - informacja 1
Wyjazdy dydaktyczne w ramach programu Erasmus+, zmiany w zasadach rekrutacji! Szanowni Państwo, 15 września 2024 r. rozpocznie się nabór wniosków na wyjazdy dydaktyczne w ramach programu Erasmus+ w…
Semestralny projekt edukacyjny:: "Zrozumieć polską duszę"
Klasa 2e z X Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego w Gdańsku im. Lecha Bądkowskiego zakończyła semestralny projekt edukacyjny przeprowadzony w Instytucie Filologii Polskiej. Przez 5 miesięcy…
Nowa książka Akademickiego Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UG
Miło nam poinformować, że dostępna jest już kolejna publikacja stanowiąca efekt działalności Akademickiego Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UG, książka „LOSt in Gdańsk!…
"Marek Hłasko: Buntownik z wyboru?”
Zapraszamy na cykl wydarzeń „Marek Hłasko: Buntownik z wyboru?” Marek Hłasko - głos powojennego pokolenia, nieszczęśliwy romantyk i polski Ernest Hemingway o wyglądzie Jamesa Deana. Jeden z…
Pożegnanie dr. Zygmunta Matrackiego
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. Zygmunta Matrackiego literaturoznawcy, wieloletniego cenionego wykładowcy akademickiego w Instytucie Filologii Polskiej na Wydziale…
Spotkanie z Laureatką Nagrody im. Gerarda Labudy dr. Jaśminą Korczak-Siedlecką
Zarząd Instytutu Kaszubskiego oraz Kapituła Nagrody im. Gerarda Labudy zapraszają na wręczenie nagrody przyznanej w czwartej edycji konkursu. Uroczystość odbędzie się 14 maja (wtorek) o godz. 18:00 w…
Spotkanie poświęcone Pawłowi Huelle. Poniedziałek 8 kwietnia
27 listopada 2023 zmarł Paweł Huelle, pisarz związany z Gdańskiem. O tym, jak Paweł Huelle nadał historyczną i kulturową tożsamość Gdańskowi, rozmawiać będą znajomi zmarłego pisarza, badacze…
Życzenia wielkanocne
Szanowni Państwo, Drodzy Studenci, Doktoranci, Koleżanki i Koledzy Z okazji świąt Wielkanocnych życzymy Państwu zdrowia i radości, optymizmu oraz oderwania od codziennych trosk. Niechaj ten czas…