Spotkanie z z ukraińską pisarką Roksolaną Zharkową

Wydział Filologiczny, ul. Wita Stwosza 55, sala 1.45

prowadzenie: dr hab. Monika Pomirska

Roksolana Zharkova

ukraińska pisarka, eseistka, krytyczka literacka. Feministka, badaczka kobiecego pisarstwa i sztuki kobiecej. Absolwentka filologii na Lwowskim Uniwersytecie Narodowym im. Iwana Franki. Uczestniczka, finalistka i zwyciężczyni wielu krajowych i międzynarodowych konkursów literackich i artystycznych.

Podczas spotkania odbędzie się prezentacja nowego zbioru krótkiej prozy Roksolany Zharkovej „Biegnij, Eurydyko!” (Dyskursus, 2023), który autorka dedykowała swoim polskim przyjaciołom wspierającym Ukrainę w czasie wojny.

Data publikacji: piątek, 20. Październik 2023 - 09:58; osoba wprowadzająca: Martyna Wielewska-Baka Ostatnia zmiana: piątek, 20. Październik 2023 - 10:02; osoba wprowadzająca: Martyna Wielewska-Baka