Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Obszary fennistyki: język – kultura – naród"

ZAPROSZENIE

Pracownia Języka, Kultury i Gospodarki Finlandii przy Instytucie Skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego serdecznie zaprasza pracowników naukowych, doktorantów, a także studentów kierunków fennistycznych do udziału w

Międzynarodowej Konferencji Naukowej organizowanej z okazji stulecia niepodległości Finlandii

Obszary fennistyki: język – kultura – naród.

Konferencja odbędzie się w dniach 15--16 maja 2017 roku na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Filologiczny. Neofilologia, ul. Wita Stwosza 51, Gdańsk-Oliwa).

Celem konferencji jest integracja środowisk fennistycznych, a przede wszystkim prezentacja na szerszym forum różnych kierunków badań naukowych prowadzonych aktualnie w Polsce i na świecie oraz ich wyników. Szeroka formuła konferencji pozwoli na wielowątkową, pełną dyskusję naukową. Obrady będą odbywać się w sekcjach tematycznych.

Języki robocze konferencji: fiński, angielski, polski. Udział w konferencji jest nieodpłatny. Uczestnicy ponoszą koszty dojazdu, wyżywienia oraz noclegów.

Komitet Naukowy Konferencji:

dr hab. Maria Sibińska, prof. nadzw. (Dyrektor Instytutu Skandynawistyki)

dr hab. Hieronim Chojnacki, prof. nadzw.

dr hab. Hanna Dymel-Trzebiatowska, prof. nadzw.

dr hab. Kazimierz Musiał, prof. nadzw.

Komitet Organizacyjny:

dr hab. Katarzyna Wojan, prof. nadzw. – przewodnicząca

dr Katarzyna Michniewicz Veisland

mgr Marta Noińska – sekretarz

mgr Lena Śląska – członek

Sabina Lech (studentka) – członek

Patronat nad konferencją objęli: JM Rektor UG prof. nadzw. dr hab. Jerzy Gwizdała, Ambasada Finlandii w Warszawie i Konsulat Honorowy Finlandii w Gdyni.

Zaproszenie w języku polskim

Zaproszenie w języku angielskim

Zaproszenie w języku fińskim

Data publikacji: środa, 8. Marzec 2017 - 10:21; osoba wprowadzająca: Agata Lubowicka Ostatnia zmiana: sobota, 8. Kwiecień 2017 - 11:22; osoba wprowadzająca: Agata Lubowicka