Nowe umowy w ramach programu Erasmus+

Z radością informujemy, że Instytut Skandynawistyki zawarł kolejne umowy w ramach programu Erasmus +, zwiększające atrakcyjność naszych studiów, umożliwiające naszym studentom realizowanie części studiów za granicą, a także poszerzające możliwości przyjazdowe dla zagranicznej kadry.

Wprawdzie Instytut dysponuje już licznymi umowami z większością uniwersytetów i szkół wyższych na Północy, jednak ze względu na powstanie specjalności Język, Kultura i Gospodarka Finlandii nieodzowna stała się bliższa współpraca z Finlandią - w tej chwili obok współpracy z Uniwersytetem w Turku (University of Turku) rozwinie się współpraca z Uniwersytetem Wschodniej Finlandii (University of Eastern Finland) w Kuopio oraz Universytetem w Jyväskylä (University of Jyväskylä).

W związku planowanym rozszerzeniem oferty Skandynawistyki o nauczanie języka islandzkiego i kultury została również podpisana umowa z islandzkim Uniwersytetem w Reykjaviku (Reykjavík University), dotycząca na razie wymiany dydaktycznej pomiędzy obiema uczelniami.

Fot. Marta Grzechnik (Finlandia i Islandia), Maja Chacińska (Islandia)

Data publikacji: piątek, 23. Grudzień 2016 - 16:31; osoba wprowadzająca: Agata Lubowicka Ostatnia zmiana: piątek, 23. Grudzień 2016 - 16:33; osoba wprowadzająca: Agata Lubowicka