Wydarzenia
Zapisane w gwiazdach: IX edycja projektu Audiodeskrypcja po studencku
Hej! Jesteśmy grupą studentów filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego, która chce dołożyć swoją cegiełkę do poszerzania świadomości o znaczeniu tworzenia inkluzywnych treści dla wszystkich (z tej i każdej innej galaktyki).
Chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na pokaz trzech części internetowej serii „Gwiezdny szeryf” produkcji Grupy Filmowej Darwin opatrzonej naszą audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących.
Gościem naszego pokazu będzie Robert Zarzecki, prezes zarządu fundacji Widzimy Inaczej, który opowie nam o Blind tennisie.
Otwarte seminarium pt. „Dekolonizując przyszłość – sztuka i badania naukowe pomiędzy dyscyplinami i kulturami”
Zakład Badań nad Sztukami Scenicznymi
w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki
zaprasza na otwarte seminarium zatytułowane
„Dekolonizując przyszłość – sztuka i badania naukowe pomiędzy dyscyplinami i kulturami”,
które odbędzie się 15 grudnia 2022 / godz. 9.45–15.00, Budynek Neofilologii UG, Sala Teatralna im. Jerzego Limona.
Warsztaty taneczne studentów ZIA
Studenci ZIA zorganizowali warsztaty taneczne dla uczniów w ramach swojego dyplomu pt. „Poznać Taniec”
Księga konspektów: Jak pracować z wyobraźnią?
Księga konspektów: Jak pracować z wyobraźnią? pod redakcją dr hab. Izabeli Morskiej
How to teach English pronunciation? - wywiad z dr. Maciejem Ratajem z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki
Wywiad z dr. Maciejem Ratajem z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki na Wydziale Filologicznym UG na temat nauczania wymowy pt. How to teach English pronunciation? ukazał się na blogu Stevena Krajewskiego.
Zapraszamy do lektury.
Link do wywiadu:
https://englishcoachonline.com/blog/how-teach-english-pronunciation/
Sukces Profesora Artura Blaima
Sukces Profesora Artura Blaima. 1,3 mln zł na projekt "Kanon światowej literatury utopijnej w polskim przekładzie"
Nadanie imienia Profesora Andrzeja Ceynowy, Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, skwerowi pomiędzy Rektoratem a budynkiem Neofilologii
Miło nam poinformować społeczność akademicką, że w dniu 25 listopada 2021 roku Senat Uniwersytetu Gdańskiego podjął Uchwałę nr 69/21 w sprawie nadania imienia Rektora prof. Andrzeja Ceynowy skwerowi pomiędzy budynkiem Neofilologii a Rektoratem.
Border Seminar 2021
25-27 maja 2021 w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki odbyło się Border Semina
Spotkanie z profesorem Desmondem Grahamem i konkurs translatoryczny
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z profesorem Desmondem Grahamem, uczonym, poetą i przyjacielem Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki UG.
Warsztaty z cyklu Translating Europe Workshops – Facing New Challenges
Warsztaty zorganizowane przez Katedrę Translatoryki w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki wraz z Centrum Translatorycznym na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie oraz Studenckie Koło Naukowe Tłumaczeń Ustnych „SYMULTANA” zgromadziły studentów oraz licealistów, którzy wybierali spośród licznych propozycji pracy z ekspertami.
Globalization and Localization
Warsztaty „Globalization and Localization” były jednym z największych wydarzeń organizowanych w 2016 roku na Uniwersytecie Gdańskim. Obejmowały 6 wykładów plenarnych, dyskusję panelową oraz 4 zajęcia praktyczne prowadzone przez łączną liczbę 11 specjalistów dla 152 zarejestrowanych uczestników. Warsztaty zorganizowano z myślą o słuchaczach Translatoryki, doktorantach, nauczycielach akademickich, trenerach oraz zawodowych tłumaczach.
Konferencja „Wpływ nowych narzędzi IT na jakość tłumaczeń oraz perspektywy zawodowe tłumaczy”
Konferencja była jedną z imprez organizowanych z okazji Europejskiego Dnia Języków przez Dyrekcję Generalną ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej. Ich wspólnym tematem jest pytanie o przyszłość zawodów związanych z tłumaczeniem. Zainaugurowana przez profesor Juliane House konferencja zgromadziła przedstawicieli administracji, rynku tłumaczeń, firm technologicznych, agencji tłumaczeń i stowarzyszeń tłumaczy oraz środowiska akademickiego.
Konferencja „Facing New Challenges”
Katedra Translatoryki w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki wraz z Centrum Translatorycznym na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie oraz Studenckie Koło Naukowe Tłumaczeń Ustnych „SYMULTANA”, obok warsztatów translatorskich, zaprosiły młodych tłumaczy na konferencję współorganizowaną przez Bałtyckie Stowarzyszenie Tłumaczy, poświęconą realiom i wyzwaniom rynku tłumaczeń zarówno w Unii Europejskiej, jak i w perspektywie krajowej. Oba wydarzenia odbyły się 15 kwietnia 2016 roku na Kampusie UG.
Current Challenges of Medical Translation
Warsztaty „Current Challenges of Medical Translation” były kolejnym wydarzeniem organizowanym przez Centrum Translatoryczne Uniwersytetu Gdańskiego w ramach programu Translating Europe. Składały się z 4 wykładów plenarnych, 6 sesji edukacyjnych oraz 4 zajęć praktycznych prowadzonych przez 15 specjalistów dla 162 zarejestrowanych uczestników. Warsztaty zorganizowano z myślą o słuchaczach Translatoryki, doktorantach, nauczycielach akademickich oraz zawodowych tłumaczach.
Spotkanie wokół książki Jerzego Limona "Gdański Teatr Elżbietański" – książka, która zrodziła teatr
Gdański Teatr Szekspirowski, Fundacja Theatrum Gedananse, wydawnictwo słowo/obraz terytoria
Akademicki Budżet Obywatelski - głosuj na projekty z Wydziału Filologicznego!
Już od dziś, 17 października, można głosować na wybrane projekty w pierwszej edycji Akademickiego Budżetu Obywatelskiego Uniwersytetu Gdańskiego. Głosowanie potrwa do 24 października. Zachęcamy na głosowania na projekty z Wydziału Filologicznego:
Spektakl Zaklęte w Jantarze w ramach Gdańskiego GRASSowania_2022
Szanowni Państwo,
zapraszamy serdecznie na spektakl Zaklęte w Jantarze, którego producentem jest wykładowca naszego Instytutu, dr Grzegorz Welizarowicz. Przedstawienie dla społeczności akademickiej odbędzie się 14.10.2022 o godz. 12.00 w Sali Teatralnej w budynku Neofilologii UG.
Zaklęte w Jantarze to spektakl napisany przez Carlosa Mortona, autora Chicano, w dialogu z twórczością Guntera Grassa.
Nowy kierunek - Zarządzanie i komunikacja w sztukach scenicznych. Filmy promocyjne
Nowy kierunek studiów: Zarządzanie i komunikacja w sztukach scenicznych
"Niedobrze" - teledysk studentów ZIA, Julii Pawlak i Nikodema Bogdańskiego, sprzeciwiający się hejtowi i dyskryminacji
- Czy świat jest w stanie funkcjonować bez hejtu? Bez bestialskich zachowań? - pytają studenci III roku Zarządzania Instytucjami Artystycznymi w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki, którzy zrealizowali artystyczny projekt dyplomowy w formie teledysku.