Wydarzenia

Zbigniew Herbert, Karl Dedecius: „Kochany Karolu, Mecenasie i Ciemiężco” Spotkanie z wydawcą listów – profesorem Przemysławem Chojnowskim

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 22 luty, 2024 - 21:13

Centrum Herdera UG zaprasza 23.02.2024 (piątek) w godzinach 17.30-19.30 na spotkanie pt. Zbigniew Herbert, Karl Dedecius: „Kochany Karolu, Mecenasie i Ciemiężco”. Spotkanie z wydawcą listów – profesorem Przemysławem Chojnowskim. Prowadzenie: dr hab. Katarzyna Lukas, prof. UG.

Forum Społeczno-Naukowe. Krajobraz a człowiek. Człowiek w krajobrazie

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 26 luty, 2024 - 08:35
 
 

Eksperci, przedstawiciele samorządu i dziennikarze będą dyskutować o krajobrazie jako wyzwaniu, temacie medialnym czy kwestii prawnej. Już 1 marca w Auli Teatralnej im. J. Limona w budynku Neofilologii odbędzie się Forum Społeczno-Naukowe Krajobraz a człowiek. Człowiek w krajobrazie. 

Warsztaty translatoryczne z Zofią Sucharską, tłumaczką niemieckojęzycznej literatury współczesnej

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 18 Styczeń, 2024 - 14:20

12 stycznia 2024 Instytut Filologii Germańskiej gościł Zofię Sucharską, tłumaczkę niemieckojęzycznej literatury współczesnej oraz absolwentkę gdańskiej germanistyki, która na zaproszenie prof. Marion Brandt, dyrektor IFG,  poprowadziła warsztaty translatorskie z grupą translatorską oraz nauczycielską III roku germanistyki. Odbyły się one w ramach prowadzonych przez prof. Agnieszkę Haas ćwiczeń z Przekładu literackiego.