wydarzenia | Wydział Filologiczny

z

15 czerwca w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom II Edycji Międzynarodowej Olimpiady z Języka Rosyjskiego.«РУССКИЙ ЯЗЫК – ОТКРЫТАЯ ДВЕРЬ К ЗНАНИЯМ». W olimpiadzie wzięli udział studenci pierwszego roku z Filologii Rosyjskiej, Rosjoznawstwa oraz Studiów Wschodnich, którzy dopiero na Uniwersytecie Gdańskim rozpoczęli naukę języka rosyjskiego.

z
Jakie czynniki mają wpływ na kształt Europy? Jakie są potencjalne scenariusze? W jaki sposób Europa może sprostać wyzwaniom naszych czasów?
Tematyce przyszłości Europy będzie poświęcony Dialog Obywatelski z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw oraz z Mieczysławem Strukiem, Marszałkiem Województwa Pomorskiego.

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

zaprasza

na spotkanie z Andrzejem Franaszkiem, autorem książki "Herbert. Biografia".

Zapraszamy na 2. Spotkanie Centrum Tutorów,
które odbędzie 26 kwietnia (czwartek) w godzinach 16.00-19.00
na Wydziale Filologicznym, w budynku Neofilologii, ul. Wita Stwosza 51.

Program:

CIX Kawiarnia Naukowa
w Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3)
czyli cykl popularnonaukowych spotkań z wybitnymi postaciami polskiej nauki

z
Warsztaty, doświadczenia chemiczne, prezentacje, zwiedzanie niedostępnych miejsc oraz spotkania z teoretykami i praktykami – to wszystko czeka na uczestników Dni Otwartych organizowanych na Uniwersytecie Gdańskim. Radio MORS również zaprasza w swoje zakamarki, a dla tych „mniej mobilnych” ma niespodziankę.

Subskrybuj RSS - wydarzenia