wydarzenia | Wydział Filologiczny

z
środa, 15 maja | 20:00 | sala Goplana, Gdyńskie Centrum Filmowe, ul. Plac Grunwaldzki 2
Otwarcie Festiwalu (bilety): Jedyny pokaz filmu „Cud małego księcia” reż. Marjoleine Boonstra oraz spotkanie z Maciejem Bandurem, tłumaczem książki na język kaszubski
z
Rozmowa profesor Anny Filipowicz z profesor Ewą Bińczyk:
Czy człowiek zniszczy życie na Ziemi? Czy możemy jeszcze uratować naszą planetę?
po pokazie filmu Antropocen: epoka człowieka” reż. Jennifer Baichwal, Nicholas de Pencier i Edward Burtynsky

Pani dr Katarzynie Kotowskiej

z Instytutu Filologii Romańskiej

wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci męża

Michała Trowskiego

składa

W dniach 20-28 maja 2019 roku Instytut Rusycystyki i Studiów Wschodnich

zaprasza do udziału w Dniu Słowiańskiego Piśmiennictwa i Kultury

oraz w uroczystościach  210. rocznicy urodzin rosyjskiego pisarza, poety, dramaturga i publicysty,

z

W środę 15 maja 2019 o godz. 11.00  odbyła się uroczystość posadzenia na terenie Kampusu Oliwskiego UG pamiątkowego dębu poświęconego pamięci kapitana Józefa Książka w ramach trwającej od kilku lat społecznej i edukacyjnej akcji „Katyń… ocalić od zapomnienia”.

Vom 24. bis 26.04.2019 war Prof. Dr. Stefan Neuhaus von der Universität Koblenz-Landau, Dekan des Fachbereichs 2: Philologie / Kulturwissenschaften, Gast im Institut für Germanistik und hielt im Rahmen des Erasmus-Dozentenaustauschs Vorträge für Studenten der Germanistik sowie der Deutschlandstudien:

‒ Erich Kästners „Emil und die Detektive“ (1929), mit einigen Worten zu Herti Kirchner

‒ Johann Wolfgang von Goethes „Die Leiden des jungen Werther(s)“ (1774/1787)

W dniach 24‒26.04.2019 gościł w Instytucie Filologii Germańskiej UG prof. Stefan Neuhaus z Uniwersytetu Koblenz-Landau, dziekan Fachbereich 2: Philologie / Kulturwissenschaften, i wygłosił w ramach wymiany pracowniczej Erasmus wykłady dla studentów germanistyki i niemcoznawstwa:

‒ Johann Wolfgang von Goethes „Die Leiden des jungen Werther(s)“ (1774/1787)

Uchwała Rady Wydziału Filologicznego z dnia 25.04.2019

Rada Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego wyraża pełne poparcie dla wszystkich głosów środowiska akademickiego solidaryzujących się ze strajkującymi nauczycielami.

Subskrybuj RSS - wydarzenia