wydarzenia | Wydział Filologiczny

z

Ze głębokim żalem przyjęliśmy  wiadomość o śmierci

prof. dr hab. Haliny Krukowskiej

Nestorki filologii polskiej na Uniwersytecie w Białymstoku

wybitnej badaczki badaczki literatury romantyzmu polskiego i europejskiego,

z

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

prof. dr hab. Haliny Krukowskiej

z

Na Radzie Wydziału Filologicznego 4 lipca 2019 dr Beata Karpińska- Musiał z Wydziału Filologicznego przekazała certyfikat Akredytowany Praktyk Tutoringu wypracowana przez 6 tutorów z Wydziału Filologicznego podczas szkolenia orgazniowanego przez Collegium Wratislaviense oraz w indywidalenej praktyce tutorskiej. Tutorami, którzy uczestniczyli w II stopniu akredytacji tutorskiej były: dr Beata Karpińska-Musiał i dr Magdalena Wawrzyniak-Śliwska z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki, dr hab.

Msza w intencji Joanny Puzyny-Chojki, zmarłej gdańskiej teatrolog, odbędzie się

w środę, 10 lipca 2019 o godz. 18.00  w kościele Cystersów w Oliwie,

Kościół Rzymskokatolicki Pw. Matki Bożej Królowej Korony Polski, ul. Polanki 131.

z
Dr hab. Dušan-Vladislav Paždjerski, prof. UG, kierownik Katedry Slawistyki na Wydziale Filologicznym UG został członkiem prestiżowej Rady Redakcyjnej nowo tworzonej serii wydawniczej Współczesna Literatura Postjugosłowiańska, planowanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.
z
Kolejny z serii dni kultur Dzień Skandynawski odbył się w GUMed 4 czerwca br. Na zgromadzonych gości czekała typowa dla Skandynawii fika, czyli spotkanie przy kawie i słodkościach.
z
Piątek był tradycyjnym Dniem Książki Akademickiej na Warszawskich Targach Książki, którego najważniejszym wydarzeniem stała się uroczystość wręczenia nagród w ramach Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2019.

Tegoroczna edycja konkursu ACADEMIA była wyjątkowa: 51 wydawców zgłosiło ponad 138 książek. Do konkursu wpłynęło dużo niezwykle wartościowych publikacji.

Subskrybuj RSS - wydarzenia