fbpx wydarzenia | Wydział Filologiczny

z
W poniedziełek 13 czerwca 2022 Tomasz WiśniewskiMartin Blaszk przeprowadzili warsztaty "Collaborative Beckett" w São Paolo Escola de Teatro. Wydarzenie odbyło się w ramach festiwalu ENTRE współorganizowanego przez Between.Pomiędzy Research Group w ramach programu Erasmus+.

W dniu 17 czerwca br. (piątek) Dziekanat i Biuro Dziekana bedą nieczynne.

Przepraszamy za utrudnienia.

z

Od dwunastu lat tworzymy w Gdańsku, Sopocie i Gdyni przestrzeń do twórczych spotkań badaczy i artystów. Twórcy teatralni, poeci, pisarze, tłumacze, wydawcy i naukowcy z różnych części świata przybywają do pracy w środowisku laboratoryjnym, aby podążać własnymi ścieżkami i dzielić się częścią swoich wewnętrznych światów.

z

Uchwałą Senatu Uniwersytetu Gdańskiego z 26 maja 2022 r. patronem nowo powstałego Centrum Teatralnego UG został prof. dr hab. Jan Ciechowicz, który odegrał kluczową rolę w ustanowieniu na Wydziale Filologicznym Zakładu Dramatu, Teatru i Widowisk. Działalność Centrum jego imienia będzie się skupiała na projektach naukowych, teatralnych i dydaktycznych.

z

W dniu 3 czerwca 2022 roku w godzinach 9.00-13.30 na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się Dzień Zrównoważonego Rozwoju. Patronat nad wydarzeniem objęli Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski oraz dziekani Wydziału Chemii dr hab. Beata Grobelna, prof. UG i Wydziału Ekonomicznego dr hab. Monika Bąk, prof. UG. Wydarzenie zostanie zorganizowane już po raz czwarty.