wydarzenia | Wydział Filologiczny

z

Prof. dr hab. Jerzy Limon z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki na Wydziale Filologicznym, dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, został tegorocznym laureatem prestiżowej nagrody Pragnell Shakespeare Award. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w popularyzowaniu i rozwoju wiedzy na temat dzieł Williama Szekspira oraz znaczący wkład w zrozumienie jego twórczości.

Nowi członkowie kapituły Nagrody Literackiej GDYNIA
z

W najnowszym numerze "Gazety Uniwersyteckiej" można przeczytać relację dr hab. Katarzyny Wojan, prof. UG, ze Zjazdu Polskiego Towarzystwa Językoznawczego ze zdjęciami dr Marty Noińskiej oraz reportaż z jubileuszu prof. dr hab. Hieronima Chojnackiego z Instytutu Skandynawistyki również pióra dr hab. Katarzyny Wojan, prof. UG. W numerze znaleźć można także relację z debaty z prof. dr. hab.

z

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

prof. dr hab. Ewy Rogowskiej-Cybulskiej

wybitnej i wszechstronnej językoznawczyni, specjalistki w dziedzinie onomastyki i słowotwórstwa, autorki wielu książek i opracowań naukowych, wieloletniego pracownika Katedry Języka Polskiego w Instytucie Filologii Polskiej na Wydziale Filologicznym UG.

z
11 stycznia 2019 r. o godzinie 17:00 odbył się szósty już pokaz filmowy w ramach projektu Audiodeskrypcja po studencku pt. W sieci obłudy: pułapki mediów społecznościowych. Został on zorganizowany przez grupę studentów Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego wraz z Radiem MORS, pomorską jednostką TPG i Centrum Translatorycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Całe wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Gdańskiego.
z

Serdecznie zapraszamy wszystkich na promocję książki Pośród nas II. Twórcy pomorscy i gdańscy. Rozmowy niedokończone, która odbędzie się 11.01.2019 r. o godzinie 17.00 w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Wita Stwosza 53).

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że 2 stycznia 2019 roku

zmarła

Profesor dr hab. Gertruda Skotnicka,

z

Redakcja czasopisma "Jednak Książki"
zaprasza na spotkanie i dyskusję

z
Doktoranckie Koło Naukowe Kreatywna Słowiańszczyzna podjęło współpracę z nowo otwartym Centrum Języków Słowiańskich. Jest to miejsce, które zrzesza miłośników Słowiańszczyzny. W planach będzie popularyzacja nauki: prowadzenie wykładów otwartych na temat szeroko pojętej Słowiańszczyzny  Miło nam poinformować, że Kreatywna Słowiańszczyzna będzie promować nasz Wydział i Uniwersytet Gdański na zewnątrz.

z

W dniu 11 grudnia b.r. w ramach programu eTwinning UG – Integracja technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji  akademickiej (eTwinning UG – ITIKA) gościł na Wydziale Filologicznym dr hab. Jarosław Krajka, prof. nadzw., Dyrektor Instytutu Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W czasie pobytu na UG prof. Krajka prowadził wykłady: „Projekty TIK wczoraj, dziś i jutro.

Subskrybuj RSS - wydarzenia