wydarzenia | Wydział Filologiczny

I ROKU STUDIÓW STACJONARNYCH
WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO, UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO

z

Wydział Filologiczny prowadzi najbardziej popularne wśród kandydatów na Uniwersytet Gdański kierunki studiów. W nadchodzącym roku akademickim dla kandydatów przygotowaliśmy ponad 1650 miejsc na studiach stacjonarnych i prawie 330 miejsc na studia niestacjonarnych.

z

26 lipca 2018 r. odbyło się spotkanie dr Joanny Mampe, wykładowcy z Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich z członkiem Rosyjskiej Akademii Nauk, rosyjskim lingwistą, profesorem, założycielem i prezydentem Państwowego Instytutu Języka Rosyjskiego im. Puszkina w Moskwie V.G. Kostomarowem, autorem ponad 600 naukowych publikacji.

Spis wybranych prac:

z

19 lipca podręcznik Расскажи мне обо всём wydany przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego został przekazany wykładowcom języka rosyjskiego jako obcego oraz bibliotece Państwowego Uniwersytetu Języka Rosyjskiego im. Puszkina w Moskwie.

z

Z radością informujemy, że 25 czerwca 2018 Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów przyznała Instytutowi Anglistyki i Amerykanistyki na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo.

Dyrekcji i wszystkim pracownikom serdecznie gratulujemy!

z

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość,

że 28 czerwca 2018 roku zginęła tragicznie

dr Joanna Puzyna-Chojka,

z

15 czerwca w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom II Edycji Międzynarodowej Olimpiady z Języka Rosyjskiego.«РУССКИЙ ЯЗЫК – ОТКРЫТАЯ ДВЕРЬ К ЗНАНИЯМ». W olimpiadzie wzięli udział studenci pierwszego roku z Filologii Rosyjskiej, Rosjoznawstwa oraz Studiów Wschodnich, którzy dopiero na Uniwersytecie Gdańskim rozpoczęli naukę języka rosyjskiego.

z
Jakie czynniki mają wpływ na kształt Europy? Jakie są potencjalne scenariusze? W jaki sposób Europa może sprostać wyzwaniom naszych czasów?
Tematyce przyszłości Europy będzie poświęcony Dialog Obywatelski z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw oraz z Mieczysławem Strukiem, Marszałkiem Województwa Pomorskiego.

Subskrybuj RSS - wydarzenia