Wydarzenia

FINA zaprasza na bezpłatne szkolenia

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 26 Listopad, 2024 - 14:23

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu metod konserwacji nośników filmowych, digitalizacji i edycji cyfrowej materiałów audiowizualnych oraz archiwizacji plików cyfrowych. Oferta skierowana jest do wszystkich osób, które chcą poznać i doskonalić umiejętności związane z ochroną zbiorów filmowych, w szczególności do pracowników instytucji takich jak archiwa czy muzea, a także do zainteresowanych Programem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura Cyfrowa oraz beneficjentów tego Programu.

Powieść graficzna jako mroczny przedmiot pożądania - prof. Jerzy Szyłak

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 21 Listopad, 2024 - 17:39

19 listopada 2024 roku odbyło się kolejne otwarte spotkanie naukowe kulturoznawców, podczas którego profesor Jerzy Szyłak wygłosił wykład pt. Powieść graficzna jako mroczny przedmiot pożądania.

Wydarzenie miało miejsce w auli 1.43 na Wydziale Filologicznym i rozpoczęło się o godzinie 13:15. W spotkaniu uczestniczyło około 40 osób, zarówno studentów, badaczy, nauczycieli, jak i pasjonatów tematyki kulturoznawczej.

Pomiędzy sztukami. Języki opisu Ewy Kuryluk

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 21 Listopad, 2024 - 17:39

11.08.2024 odbyła się dyskusja wokół wystawy prac Ewy Kuryluk pt. „Spotkanie na brzegu morza” w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Zapis dyskusji można obejrzeć na portalu YouTube pod tym linkiem.

 

Spotkanie przebiegało na brzegu różnych obszarów obecnych w sztuce i biografii Ewy Kuryluk, artystki multidyscyplinarnej, obecnej w literaturze i sztukach wizualnych.

Na wystawie „Spotkanie na brzegu morza” zaprezentowano po raz pierwszy pokazane w Polsce wczesne prace artystki z lat 60. i 70. 

Za nami spotkanie z dr Martą Tymińską o AI w dydaktyce

Ostatnia modyfikacja: piątek, 15 Listopad, 2024 - 13:47

12 listopada 2024 roku w Zakładzie Kulturoznawstwa odbyło się otwarte spotkanie z dr Martą Tymińską, zatytułowane „Czy i jak radzić sobie z AI w dydaktyce?”.

W wydarzeniu uczestniczyło 12 nauczycieli akademickich, którzy aktywnie dzielili się swoimi doświadczeniami oraz wyzwaniami związanymi z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w procesie nauczania.

Podczas spotkania omówiono m.in. potencjał AI w ułatwianiu pracy dydaktycznej, a także ryzyka, jakie wiążą się z jej stosowaniem.

Spotkanie z konsulem Ambasady Stanów Zjednoczonych dotyczące wyjazdów studenckich do USA

Ostatnia modyfikacja: piątek, 22 Listopad, 2024 - 10:35

W Sali Teatralnej im. Jerzego Limona w budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego wypełniła się w całości studentami zainteresowanymi letnimi i stażowymi wyjazdami do Stanów Zjednoczonych. Ze studentami Wydziału Filologicznego we wtorek 19 listopada spotkał się przedstawiciel Ambasady Stanów Zjednoczonych, wicekonsul Mathew Jernstedt.

Podczas wydarzenia amerykański dyplomata  przedstawił dostępne możliwości wyjazdu studentów do USA m.in.:

Targi pracy WNS

Ostatnia modyfikacja: piątek, 15 Listopad, 2024 - 08:16

Szanowni Państwo,

 

Już 20 listopada br. w godzinach 9.00-15.00 na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się jesienna edycja mini targów pracy „Moja kariera”, które Biuro Karier organizuje  dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

Św. Marcin znów w IFG!

Ostatnia modyfikacja: sobota, 16 Listopad, 2024 - 21:04

13.11.2024 studenci I roku filologii germańskiej oraz I roku lingwistyki stosowanej pod opieką dr Marty Bieszk, mgr Małgorzaty Błaszkowskiej, mgr Anny Pior-Kucińskiej i dr Moniki Szafrańskiej zorganizowali w IFG uroczysty orszak św. Marcina. Św. Marcin na białym koniu powiódł zgromadzonych korytarzami budynku Neofilologii.