Wydarzenia
IFG w świątecznym nastroju
Ostatni przedświąteczny tydzień jest zawsze bardzo miłym czasem w IFG. 18.12. spotkali się studenci i studentki I roku filologii germańskiej, III roku filologii germańskiej specjalności nauczycielskiej i II roku niemcoznawstawa oraz prowadzący z nimi zajęcia wykładowcy. Było miło, radośnie, przytulnie, koleżeńsko, smacznie, głośno i "nur ein kleines bisschen" quizowo-dydaktycznie.
Zapraszamy na Wigilię Kulturoznawców
Drodzy Studenci, Pracownicy i Sympatycy Kulturoznawstwa!
Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na wigilię kulturoznawców, która w tym roku przeniesie nas w wyjątkowy klimat świątecznej Irlandii!
Szkolenie na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w pracy tłumacza
25.11.2024 r. członkowie Koła Naukowego „Translator” wzięli udział w szkoleniu na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w pracy tłumacza, które przygotowała i poprowadziła specjalnie dla naszego koła pani Małgorzata Siedlik. Zyskało ono charakter otwarty, gdyż wzięło w nim udział również kilkoro studentów germanistyki ze specjalności translatorycznej I stopnia studiów nie będących członkami naszego koła.
Poza gamifikacją. Edukacja przez gry - wystąpienie dr Marty Tymińskiej na konferencji BeZee
W dniu 28 listopada odbyła się dziesiąta, jubileuszowa konferencja BeZee poświęcona innowacjom w edukacji. Organizowana przez Inkubator Starter oferuje zarówno otwarte wykłady, jak i warsztaty tematyczne dla nauczycieli i edukatorów z całej Polski. Instytut Badań nad Kulturą reprezentowała na wydarzeniu dr Marta Tymińska z wystąpieniem zatytułowanym Poza gamifikacją. Edukacja przez gry. Przeprowadziła również warsztaty z projektowania gier dla nauczycieli.
Spotkanie z damą polskiej sceny operowej, Bożeną Porzyńską i dr Barbarą Forysiewicz
Bożena Porzyńska
Dama polskiej sceny operowej
W tym roku Bożena Porzyńska uhonorowana została brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Z tej okazji, jak również w roku jubileuszu 80-tych urodzin artystki zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z maestrą i jej dokonaniami
10.12.2024 o godz. 18:00 w Filii Naukowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku
W programie spotkania:
Paryż- 10 miejsc, które warto zobaczyć (subiektywny komentarz)
W dniu 4.04.2024 w internacie w Technikum Łączności w Gdańsku odbyła się prelekcja pod tytułem „Paryż- 10 miejsc, które warto zobaczyć (subiektywny komentarz)”. Poprowadził ją dr Adam Jarosz.
W trakcie prelekcji przedstawiono najważniejsze zabytki Paryża, z uwzględnieniem roli jaką odegrały one w historii Francji i Europy. Dodatkowo uczestnicy prelekcji zyskali możliwość zapoznania się z dziełem Le Corbusiera i obejrzenia najbardziej emblematycznych budowli tego architekta, które na stałe wpisały się w pejzaż kulturowy Paryża, Europy i świata.
Prelekcja dr Joanny Mampe pt. "Książkowe nowości wydawnicze"
7 marca 2024 roku prelekcję dla wychowanków internatu ZSL Książkowe nowości wydawnicze poprowadziła
Prelekcja na temat czasów PRL
11.01.2024 Joanna Mampe przeprowadziła prelekcja na temat czasów PRL na podstawie gry edukacyjnej "Kolejka"
Al w rękach licealisty. Jak świadomie i bezpiecznie korzystać z narzędzi sztucznej inteligencji?
Dr hab. Hanna Makurat-Snuzik prof. UG
wygłosiła prelekcję pt. "Al w rękach licealisty. Jak świadomie i bezpiecznie korzystać z narzędzi sztucznej inteligencji?" dla wychowanków Bursy Gdańskiej im. Ireny Sendlerowej w Gdańsku. Wydarzenie odbyło się 29 października 2024 roku.