fbpx wydarzenia | Wydział Filologiczny

wydarzenia | Wydział Filologiczny

z
3 grudnia 2019 na Wydziale Filologicznym UG odbyły się obchody 102-lecia Niepodległości Finlandii zorganizowane na skandynawistyce przez III rok skandynawistyki specjalność: język, kultura i gospodarka Finlandii oraz I rok skandynawistyki linii fińskiej.
Program przepełniony był atrakcjami. Zorganizowano m.in.: quiz nt. znajomości historii, kultury, literatury Finlandii i języka fińskiego.
z

Dwoje profesorów Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego otrzymało Medale Uniwersytetu Gdańskiego na posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Gdańskiego 28 listopada 2019: prof. dr hab.

Z
Pracownia Badań nad Narracjami Pamięci Pogranicza (Instytut Filologii Germańskiej UG) zaprasza
na wykład gościnny prof. dr. hab. dr. h. c. Huberta Orłowskiego (Uniwersytet Adama Mickiewicza) na temat Objawienia w Gietrzwałdzie. O narracji, i nie tylko.
x

Na Walnym Zgromadzeniu Delegatów Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego w dniu 26 października 2019 roku nadano godność członka honorowego prof. dr hab. Reginie Pawłowskiej.

Wyłoniono też władze Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego na kolejną kadencję; członkiem Zarządu Głównego Towarzystwa została dr hab. Alicja Pstyga, prof. UG, zaś członkiem Sądu Koleżeńskiego dr hab. Lucyna Warda-Radys, prof. UG.

W związku z obchodzonym w dniach 18-22 listopada 2019 roku

Tygodniem Kociewskim, Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie

oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej mają zaszczyt zaprosić

wszystkich pasjonatów lokalnej tradycji, historii oraz kultury do udziału