Podsumowanie seminarium poświęconego twórcom pomorskim i gdańskim "Pośród nas"

z

Na seminarium otwarte poświęcone twórcom pomorskim i gdańskim złożyło się 8 spotkań ludźmi pióra, których mogliśmy zobaczyć, poznać, posłuchać i porozmawiać z nimi. Założenien seminarium zatytułowanego "Pośród nas" było uobecnienie sposobów rozmawiania o tekstach i twórczości. Każde ze spotkań inicjowało wprowadzenie, prezentujące odmienne formuły interpretacji, odmienne oglądy dorobku twórczego bohatera-twórcy oraz analiza problemów w jego twórczości uznanych za szczególnie istotne. Seminarium miało charakter otwarty i skierowane było dla nauczycieli oraz uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do ustnego i pisemnego egzaminu dojrzałości, a także dla środowiska akademickiego i pozaakademickiego. Było ono próbą integracji osób zainteresowanych kulturą i w tym sensie, sądząc m.in. po frekwencji, spełniło swóch cel, którym był dialog ludzi połączonych geografią kulturową – Twórców, Tekstów, Odbiorców, środowisk oraz wizji kultury.
Zapraszamy do lektury relacji z kolejnych spotkań napisanych przez słuchaczy Filologicznych Studiów Doktoranckich na naszym Wydziale:
Seminarium towarzyszy wystawa obrazów Zofii Sumczyńskiej, którą można oglądać do 15.06.2016 w budynku Neofilologii, ul. Wita Stwosza 51.

Data publikacji: wtorek, 14. Czerwiec 2016 - 08:22; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 14. Listopad 2016 - 10:31; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka