Blended Intensive Programme w Pradze

W dniach 24.06 – 28.06.2024 studenci/tki II roku wraz z prof. Marion Brandt oraz prof. Elizą Szymańską brali udział w warsztatach literackich w Pradze zorganizowanych w ramach Blended Intensive Programme (BiP). Oprócz studentów/ek z Polski (Oliwia Adamczyk, Jakub Chomko, Oliwia Darda, Julia Dębińska, Amelia Golanowska, Dominika Jagielska, Joanna Ossowska) udział w warsztatach brali także studenci/tki z Chorwacji, Słowacji, Słowenii i Czech. Tematem wykładów i studenckich prezentacji były wybrane teksty literackie pisarzy niemieckojęzycznych związanych z Pragą. Rozmawiano między innymi o znaczeniu motywu wiosny w tekście R.M. Rilkego König Bohusch, motywie winy w powieści Franza Werfla Der Abituriententag, przedstawieniu konstelacji rodzinnej w opowiadaniu Franza Kafki Die Verwandlung, obrazie Pragi w powieści Severins Gang in die Finsternis Paula Leppina, przedstawieniu sytuacji kobiet w Der Mädchenhirt E. E. Kischa oraz znaczeniu spirytualności i religii żydowskiej w tekście Gustava Meyrinka Der Golem.
Popołudniami studenci/tki zdobytą na warsztatach wiedzę mieli okazję pogłębić i utrwalić podczas (nie tylko) literackich spacerów: po Josefovie (praskiej dzielnicy żydowskiej), w Mniejszym Mieście, na Starym Mieście, na wyspie Kampa czy też po Hradczanach wraz z przepiękną Złotą Uliczką.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: piątek, 5. Lipiec 2024 - 09:58; osoba wprowadzająca: Monika Szafrańska Ostatnia zmiana: piątek, 5. Lipiec 2024 - 10:10; osoba wprowadzająca: Monika Szafrańska