Nasza studentka jedną z laureatek Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury

Paulina Masa
Fot. Joanna Małolepsza

Miło nam poinformować, że pani Paulina Eryka Masa, studentka kierunku filologia romańska i iberystyka, absolwentka studiów licencjackich na kierunku iberystyka (specjalność translatoryczna), zdobyła nagrodę publiczności w 24 edycji konkursu o Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury.

Nominację i nagrodę zawdzięcza w głównej mierze swoim świetnym przekładom sztuk teatralnych „Grooming” i „Konam, bo nie umarłam jeszcze. Podwójne życie Teresy”, których autorem jest Paco Bezerra, jeden z najważniejszych współczesnych dramatopisarzy hiszpańskich. Wyreżyserowała również dwie sztuki hiszpańskie w ramach projektu "PC Drama" w klubie Żak, a także własny dramat "Delta Wenus" w Teatrze w Blokowisku.

Serdecznie gratulujemy u życzymy dalszych sukcesów!

Data publikacji: czwartek, 16. Listopad 2023 - 14:59; osoba wprowadzająca: Mirosław Trybisz Ostatnia zmiana: środa, 13. Grudzień 2023 - 12:04; osoba wprowadzająca: Ewa Jaros