Wykład gościnny: „Jan Sobieski, Karol Lotaryński i bitwa pod Wiedniem − 340 lat od 1683 roku”

Austriackie Forum Kultury w Warszawie oraz Instytut Filologii Germańskiej UG serdecznie zapraszają na wykład gościnny

„Jan Sobieski, Karol Lotaryński i bitwa pod Wiedniem − 340 lat od 1683 roku”,

który wygłosi w języku polskim dr Jakub Forst-Battaglia. Wykład odbędzie się w piątek 27.10. br. o godz. 9.45 w Sali Teatralnej budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego, ul. Wita Stwosza 51.

Dr Jakub Forst-Battaglia to dyplomata, historyk i slawista, specjalizujący się w historii Europy Środkowo-Wschodniej. Był wykładowcą na Uniwersytecie Wiedeńskim, pracował również w Austriackiej Akademii Nauk oraz w ORF. W 1981 r. wstąpił w szeregi korpusu dyplomatycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Austrii. Jako dyplomata pracował w Moskwie, Madrycie, Pradze, Tallinie i Kijowie, był ambasadorem Austrii w Estonii w latach 2001-2006, dyrektorem Austriackiego Forum Kultury w Ukrainie w latach 2011-2015. Jest autorem Polnisches Wien (1983), dwóch przewodników kulturalno-historycznych po Polsce (1980) i Węgrzech (1984), a także licznych artykułów na tematy historyczne dotyczące Polski i monarchii Habsburgów w wydaniach zbiorowych i czasopismach naukowych.

dr Jakub Forst-Battaglia

Data publikacji: czwartek, 19. Październik 2023 - 20:15; osoba wprowadzająca: Monika Szafrańska Ostatnia zmiana: czwartek, 19. Październik 2023 - 20:19; osoba wprowadzająca: Monika Szafrańska