Wykłady

Wykład prof. dr. hab. Henryka Machonia "Chrześcijaństwo jako system terapeutyczny? Odpowiedź Carla Gustava Junga"

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 28 Maj, 2024 - 10:49

W imieniu zespołu organizacyjnego zapraszamy

na Konwersatorium Religioznawcze Uniwersytetu Gdańskiego.

Wykład wprowadzający

Chrześcijaństwo jako system terapeutyczny? Odpowiedź Carla Gustava Junga

wygłosi

prof. dr hab. Henryk Machoń.

 Słowo wstępne: prof. dr hab. Bogusław Górka z Wydziału Historycznego UG.

 

"Nobel dla AI: Sztuczna inteligencja jako pisarz i artysta" - wykład prof. Jarosława Arabasa w Katedrze im. Marii Janion

Ostatnia modyfikacja: środa, 15 Maj, 2024 - 11:14

Prof. dr hab. Mariusz Ziółkowski, który objął na Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2023/2024 Katedrę im. Marii Janion, zaprasza na wykład prof. dr. hab. inż. Jarosława Arabasa z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, pt. "Nobel dla AI: Sztuczna inteligencja jako pisarz i artysta".

Wykład i spotkanie autorskie dr. hab. Piotra Sobolczyka z Instytutu Badań Literackich PAN

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 14 Maj, 2024 - 13:33
Zapraszamy na w wykład i spotkanie autorskie dr. hab. Piotra Sobolczyka z Instytutu Badań Literackich PAN:
 
22 maja 2023 w Gdańsk Miasto Literatury ul. Długa 35 o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie wokół IV tomu "MiroFora" poświęconego "Pamiętnikowi z powstania warszawskiego" Mirona Białoszewskiego i zagadnieniom literatury wojennej - z udziałem dr hab. Izabeli Morskiej, prof. UG., dr hab. Piotra Sobolczyka, prowadzone przez prof. dr hab. Ewę Graczyk.
 

"On New Communities and the Earth" - seminarium z profesorem R. Dolphijnem

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 13 Maj, 2024 - 13:12

Prof. Rick Dolphijn z Uniwersytetu w Utrechcie bierze udział w programie Profesorowie Wizytujący UG. Badacz prowadzi cykl seminariów poświęconych Cosmophilosophy. Spotkania odbywają się w ramach programu Kultura (dla) zrównoważonego rozwoju CZRUG, którego koordynatorką jest dr Irena Chawrilska we współpracy z Wydziałem Filologicznym.

Ostatnie seminarium pt. “On New Communities and the Earth” odbędzie się 15 maja 2024 r. o godz. 13:00-15:00 w Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG na Wydziale Nauk Społecznych, ul. Bażyńskiego 4, pok. D208.

Wykład gościnny profesora Menno van Zaanena z Uniwersytetu North-West w Potchefstroom (Afryka Południowa)

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 6 Maj, 2024 - 12:37

Zapraszamy serdecznie na wykład gościnny profesora Menno van Zaanena z Uniwersytetu North-West w Potchefstroom (Afryka Południowa) pod tytułem "From Humanities to Digital Humanities: Personal Experiences". Wykład odbędzie się 08.05.2024 (środa) w godzinach 15:00-16.30 w Auli 021 w budynku Neofilologii, będzie on także transmitowany online. Oto link: