Seminarium: Polenstudien: Kultur, Literatur, Film, … / Uniwersytet Europejski Viadrina Frankfurt nad Odrą

W ramach zaproszenia Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce dr Eliza Szymańska gościła w dniach 10.01-13.01.2023 na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. W ramach seminarium Polenstudien: Kultur, Literatur, Film, … wygłosiła dwa wykłady gościnne, w których przedstawiła wyniki swoich badań naukowych. Pierwszego dnia mówiła o interkulturowych strategiach teatralnych w polskim teatrze (e)migracyjnym, a kolejnego, w nawiązaniu do postawionej tezy o możliwości wykorzystania stworzonej przez siebie typologii polskiego teatru (e)migracyjnego do badań nad literaturą migracyjną, opowiedziała o spotach między strategiami pisarskimi, formami narracyjnymi i wzorcami tożsamości w wybranych tekstach najnowszej literatury migracyjnej.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: środa, 15. luty 2023 - 09:16; osoba wprowadzająca: Monika Szafrańska Ostatnia zmiana: środa, 15. luty 2023 - 09:17; osoba wprowadzająca: Monika Szafrańska