Kwerenda badawcza studentów filologii germańskiej UG w Berlinie

Grupa studentów z seminarium literaturoznawczego odbyła w dniach 13-16 grudnia 2019 roku kwerendę badawczą w Berlinie. Celem wyjazdu było zdobycie materiałów do prac licencjackich. Studenci korzystali ze zbiorów dostępnych w Bibliotece Głównej i Filologicznej Wolnego Uniwersytetu Berlińskiego (Freie Universität Berlin). Większość książek była dostępna na miejscu, zaledwie część z nich należało zamówić w magazynie. Tematy prac znacznie różnią się od siebie, lecz każdy student znalazł coś przydatnego.

Oprócz możliwości pozyskania materiałów badawczych, studenci mogli także zwiedzić muzea, których działalność koresponduje z wybranymi przez nich tematami prac. Duże zainteresowanie wzbudziło Muzeum NRD poświęcone życiu codziennemu i symbolom Niemieckiej Republiki Demokratycznej, a także Muzeum Stasi w byłej siedzibie Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego NRD.

Po wykonanej pracy w bibliotece znalazł się także czas na zapoznanie się z atrakcjami, które oferuje Berlin. Przedświąteczny nastrój panujący w stolicy Niemiec zachęcał do zwiedzania miasta, które w tym okresie jest co roku pięknie udekorowane. Sprzyjał także integracji grupy podczas odwiedzin na jarmarkach bożonarodzeniowych.

Wyjazd został sfinansowany ze środków prorektora ds. studenckich i kształcenia, dr hab. Arnolda Kłonczyńskiego, prof. UG oraz ze środków Instytutu Filologii Germańskiej UG. Organizatorem kwerendy była dr Ewelina Damps.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: sobota, 15. luty 2020 - 23:00; osoba wprowadzająca: Jan Wit Doroszewski Ostatnia zmiana: sobota, 15. luty 2020 - 23:00; osoba wprowadzająca: Jan Wit Doroszewski