Wiedza o teatrze
Praktyki na wiedzy o teatrze
Droga Studentko, drogi Studencie!
Upewnij się, że zapoznałaś/eś się z dokumentami obowiązującymi na wszystkich kierunkach TUTAJ.
Cel praktyk: przygotowanie studenta do pracy zawodowej w instytucjach kultury i placówkach artystycznych związanych z uprawianiem i popularyzowaniem sztuk scenicznych, a w szczególności doskonalenie i praktyczne zastosowanie wiedzy, umiejętności i kompetencji związanych z projektowaniem i organizacją wydarzeń artystycznych i kulturalnych oraz pracą administracyjną w instytucjach artystycznych i kulturalnych o profilu teatralnym. Bezpośredni kontakt z różnymi aspektami pracy w takich instytucjach ma uświadomić studentowi zakres i poziom trudności wykonywanych w nich zadań i wyposażyć go w konkretne umiejętności praktyczne umożliwiające ich realizację.
Regulamin: dostępny TUTAJ
Program: dostępny TUTAJ
Kierownik praktyk: dr Piotr Kąkol
INSTRUKCJA POSTĘPOWANIA
Na kierunku wiedza o teatrze obowiązuje 160 godzin praktyk zawodowych. Student samodzielnie nawiązuje kontakt z wybraną instytucją kultury związaną z dziedziną sztuk scenicznych i uzyskuje w niej ustną lub pisemną zgodę na przyjęcie go na praktykę.
1. Trzy tygodnie przed planowanym rozpoczęciem praktyki student zgłasza się do kierownika praktyk z wypełnionymi elektronicznie i wydrukowanymi formularzami:
- „Skierowania na praktykę"
- „Porozumienia o przeprowadzeniu studenckich praktyk zawodowych/pedagogicznych na czas określony/nieokreślony" (w 2 egz.: dla Uczelni i dla instytucji!)
- Ubezpieczenia na czas odbywania obowiązkowych studenckich praktyk zawodowych.
Wszystkie dokumenty powinny:
- być wypełnione elektronicznie, a następnie wydrukowane,
- być dokładnie i prawidłowo wypełnione – bez skreśleń,
- zawierać kompletne dane: dokładne daty rozpoczęcia i zakończenia praktyki – te same na skierowaniu, ubezpieczeniu i porozumieniu na czas określony, pełne nazwy instytucji, adresy, imię i nazwisko osoby reprezentującej daną instytucję.
W dokumencie "Skierowanie na praktykę" należy:
- pola "numer skierowania" i „data” pozostawić niewypełnione;
- podać szczegółowe dane instytucji przyjmującej na praktykę (nazwa i dokładny adres).
- podać dokładny termin odbywania praktyki (od-do w formacie dzień/miesiąc/rok);
Uwaga: termin rozpoczęcia praktyki musi być o co najmniej 2 tygodnie wcześniejszy niż data dostarczenia dokumentu do kierownika praktyk
W dokumencie "Porozumienie o przeprowadzeniu studenckich praktyk zawodowych […]" należy:
- pole numeru porozumienia i data pozostawić niewypełnione.
- wypełnić tylko pola:
- nazwa i adres zakładu pracy (pełna nazwa i dokładny adres instytucji przyjmującej studenta na praktykę) oraz dane osoby reprezentującej instytucję (imię i nazwisko, funkcja);
- wymiar praktyki (liczba godzin);
- dokładny termin odbywania praktyki (od-do w formacie dzień/miesiąc/rok).
W dokumencie: „Ubezpieczenie [..]” należy:
- uzupełnić pole "Kierunek"
- wpisać własne dane do rubryk "Imię i nazwisko studenta", "Data urodzenia" i "Czas praktyki" (od-do w formacie dzień/miesiąc/rok - dzień/miesiąc/rok).
- pozostałe rubryki pozostawić niewypełnione.
2. Najpóźniej dwa tygodnie przed datą rozpoczęcia praktyki student składa w Dziekanacie Wydziału Filologicznego (ul. Wita Stwosza 51, p. 162) komplet zatwierdzonych przez kierownika praktyk dokumentów (skierowanie, porozumienie, formularz ubezpieczenia)
3. Przed rozpoczęciem praktyki student:
- odbiera z Dziekanatu, p. 162, dokumenty podpisane przez dziekana (skierowanie, porozumienie).
- przekazuje jeden egzemplarz porozumienia podpisanego przez osobę reprezentującą instytucję przyjmującą na praktykę (podpis + pieczątka) do Dziekanatu, p. 162.
4. Po zakończeniu praktyki student w ciągu tygodnia składa do podpisania przez kierownika praktyk: