Studenci Skandynawistyki poprowadzili warsztaty z uczniami II LO w Gdańsku

9 stycznia 2017 grupa 16 uczniów z II LO w Gdańsku, pod opieką swego nauczyciela, mgr. Bartłomieja Gniecioszka, wzięła udział w warsztatach translatorycznych, przygotowanych przez studentów: Martę Podobińską, Paulinę Ślusarczyk, Agatę Jędrzejewską, Susannę Szczepańską, Oskara Kompanowskiego, Jana Sobczaka, Filipa Rudolfa, zrzeszonych w studenckim Kole Tłumaczy Literatur Skandynawskich przy Instytucie Skandynawistyki.

Warsztaty były jednym z działań organizowanych w ramach porozumienia zawartego w roku 2015 między Instytutem Skandynawistyki a II LO, w którym prowadzona jest nauka języka norweskiego jako drugiego języka obcego.

Do tej pory  owocem współpracy między Instytutem Skandynawistyki (wcześniej Katedrą Skandynawistyki) a II LO w Gdańsku, oprócz wspomnianych warsztatów, były prelekcje  wygłaszane przez studentów skandynawistyki  w gdańskim liceum, a także udział licealistów w wydarzeniach poświęconych kulturze Skandynawii, organizowanych  na Wydziale Filologicznym UG.

Data publikacji: piątek, 13. Styczeń 2017 - 09:38; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 19. Styczeń 2017 - 10:52; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka