Stypendium: Samuel Beckett Summer School

Beckett Research Group in Gdańsk zaprasza STUDENTÓW i DOKTORANTÓW do ubiegania się o stypendium fundowane przez Trinity College w Dublinie (Irlandia), w ramach którego pokryte zostaną koszty uczestnictwa w Samuel Beckett Summer School.

Oferta skierowana jest do studentów/doktorantów afiliowanych przy Uniwersytecie Gdańskim. Zgłoszenia w postaci napisanego w języku angielskim eseju związanego z tematem EXPERIMENTAL BECKETT (limit 1 500 słów) oraz krótkiej noty biograficznej prosimy przesłać na adres beckett@ug.edu.pl w nieprzekraczalnym terminie 23 kwietnia 2016 roku. Ogłoszenie wyników naboru przewidujemy podczas THE UNIVERSITY OF GDAŃSK SAMUEL BECKETT SEMINAR, które odbędzie się w dniach 17-18 maja 2016 roku.

Samuel Beckett Summer School, odbędzie się w dniach 7-12 sierpnia 2016 roku na terenie kampusu Trinity College w Dublinie. Program obejmuje wykłady z najważniejszymi badaczami twórczości Samuela Becketta oraz pięciodniowe seminarium. Szkole letniej towarzyszą spektakle teatralne, wystawy oraz spotkania z artystami. Więcej informacji na stronie http://beckettsummerschool.com/

Szczegółowych informacji o stypendium udziela dr Tomasz Wiśniewski (tomasz.wisniewski@ug.edu.pl)
Beckett Research Group in Gdańsk
Uniwersytet Gdański