Studenci skandynawistyki linii fińskiej z wizytą w rezydencji Ambasadora Finlandii w Warszawie

W dniu 18 marca 2016 r. studenci I roku skandynawistyki specjalności: Język, kultura i gospodarka Finlandii zostali przyjęci przez ambasadora Finlandii panią Hannę Lehtinen w jej rezydencji w Warszawie, w związku z uczestnictwem w seminarium „Runo&Rekry” zorganizowanym w Ambasadzie Finlandii z udziałem przedstawicieli firm fińskich: Kemira, UPM i OpusCapita. Debata dotyczyła rynku pracy w Polsce i Finlandii oraz perspektyw zawodowych. Drugą część spotkania wypełnił wieczór literacki z poetą fińskim - Juhaną Henrikkim Harju, przedstawicielem młodego pokolenia, który odczytał swoje utwory. Na polski wiersze tłumaczył dr Łukasz Sommer z Uniwersytetu Warszawskiego.
Pani Ambasador wydała w rezydencji przyjęcie dla swych gości.
Zdjęcie w galerii

Data publikacji: czwartek, 31. Marzec 2016 - 09:09; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 31. Marzec 2016 - 09:12; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka