Motywowanie przez działanie – potencjał dydaktyczny LAPBOOKS

Polskie Towarzystwo Neofilologiczne Koło przy Uniwersytecie Gdańskim zaprasza nauczycieli języków obcych w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponad-gimnazjalnych na seminarium metodyczne:
Motywowanie  przez  działanie – potencjał  dydaktyczny  LAPBOOKS

PROGRAM SEMINARIUM

10.00 - 11.00           Lapbooks  na lekcjach języka obcego  - wprowadzenie
                                 dr Magdalena Wawrzyniak-Śliwska  (Instytut Anglistyki i Amerykanistyki UG)

Czym są lapbooki ?  W jaki sposób mogą urozmaicić nauczanie języka obcego?

Krótko mówiąc, lapbooki to książki, które tworzą nasi uczniowie.
Lapbooki stanowią również innowacyjne podejście do nauczania i organizacji pracy na lekcji.

Na czym polega atrakcyjność pracy z lapbookami?

Lapbooki to coś więcej niż książki – to interaktywne materiały edukacyjne zaprojektowane przez naszych uczniów. Uczniowie nie tylko utrwalają słownictwo i gramatykę oraz doskonalą sprawności językowe, ale także uczą się pracy w grupie, rozwijają logiczne i twórcze myślenie.
Lapbooki wspierają całościowy rozwój ucznia, pozwalają na wykształcenie  wielu ważnych                w dzisiejszym świecie kompetencji, takich jak, umiejętności zarządzania projektem:
od pomysłu i wyboru współpracowników, poprzez zbieranie informacji, szczegółowe planowanie, wykonanie projektu oraz jego prezentację.
Jednym słowem, lapbooki to pomysł na lekcje, podczas których uczniowie są aktywni, zmotywowani do nauki i … mogą mieć poczucie dobrze wykonanej pracy.

WARSZTAT
11.30 - 13.00 Tworzymy własnego  lapbook’a mgr Magdalena Buda (Kreatywna Pedagogika, Szkoła Podstawowa nr 52, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Happy Kids

Seminarium, na które zapraszamy, to nie tylko omówienie pracy z lapbookami,
ale przede wszystkim sesja praktyczna, czyli możliwość doświadczenia nowej metody poprzez stworzenie własnego lapbooka! Przygotowaliśmy wszystkie niezbędne materiały, aby w czasie warsztatów zamienić je w książki.

W tym krótkim wprowadzeniu użyliśmy angielskie słowo  lapbook  niemal we wszystkich przypadkach. Mam nadzieję, że podczas warsztatów uda nam się wspólnie zaproponować  polski odpowiednik.

Seminarium jest nieodpłatne. Po zakończeniu wydawane będą zaświadczenia uczestnictwa.

Data publikacji: środa, 23. Marzec 2016 - 14:15; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 23. Marzec 2016 - 14:15; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka