Stanowisko Rady Wydziału Filologicznego w sprawie zagrożeń dla demokracji w Polsce

Stanowisko Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego

My, Rada Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego, wyrażamy swój protest przeciwko oburzającym praktykom politycznym podejmowanym w ostatnich tygodniach przez Prezydenta RP oraz większość sejmową, które w naszej ocenie są rażącym naruszeniem jeżeli nie obowiązującego ładu prawnego, to z pewnością zasad kultury politycznej.

Czynimy to w obawie, że działania te mogą prowadzić do dewastacji ładu demokratycznego w Polsce, a w dalszej konsekwencji być może do destabilizacji sytuacji wewnętrznej w kraju.

Mamy przy tym na uwadze misję, którą nam powierzono, a która nie ogranicza się jedynie do pełnienia „usług edukacyjnych”, lecz w duchu tradycji inteligencji polskiej zobowiązuje nas do aktywnej postawy względem przyszłości kraju oraz losów zawierzającej nam swoje wykształcenie i wychowanie młodzieży.

Rada Wydziału Filologicznego

Uniwersytetu Gdańskiego
Zdjęcie w galerii

Data publikacji: piątek, 4. Grudzień 2015 - 12:57; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 7. Styczeń 2016 - 14:10; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka