Spotkanie z Ewą Kuryluk - malarką i historyczką sztuki

Zakład Kulturoznawstwa w Instytucie Badań nad Kulturą na Wydziale Filologicznym
zaprasza na spotkanie

z Ewą Kuryluk

w środę 29 maja 2024 roku o godz. 11.30  w Budynku Wydziału Filologicznego, Wita Stwosza 55, aula 1.47.

kuryluk

Od 17 maja 2024 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie można oglądać monograficzną wystawę Ewy Kuryluk zatytułowaną "Spotkanie na brzegu morza". Ewa Kuryluk jest światowej sławy malarką, artystką instalacji tekstylnych, historykiem sztuki, pisarką. W 2022 roku prezentowała w Wenecji – w ramach prestiżowego cyklu imprez towarzyszących – monograficzną wystawę „Ja, Biały Kangór”.
Podczas spotkania z artystką o tegorocznym weneckim Biennale oraz kondycji sztuki współczesnej pozmawiają dr hab. Grzegorz Piotrowski, prof. UG, oraz dr Karol Szymański z Zakładu Kultroznawstwa.

Data publikacji: wtorek, 21. Maj 2024 - 09:35; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. Maj 2024 - 14:41; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka