Kultura
"Gdyńskie i gdańskie teatry" - spotanie z udziałem prof. Elizy Szymańskiej i dr Dominiki Janus z Instytutu Filologii Germańskiej
Ogólnopolska konferencja studencko-doktorancka pt. „Co ich kręciło? Używki w życiu i twórczości pisarzy XIX i XX wieku”
Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji studencko-doktoranckiej
pod hasłem „Co ich kręciło? Używki w życiu i twórczości pisarzy XIX i XX wieku”.
Pragniemy zastanowić się nad rolą używek w twórczości artystów i wpływem środków psychoaktywnych na powstawanie dzieł kultury.
Spotkanie autorskie z Aleksandrem Jurewiczem
ZA KULISAMI z Mirosławem Baką
Zapraszamy na spotkanie otwarte z aktorem Mirosławem Baką, które odbędzie się 2 grudnia (poniedziałek) o godzinie 17.00, w Sali Teatralnej na Wydziale Filologicznym, budynek Neofilologii, ul. Wita Stwosza 51.
"Osiągnąć myśl czystą" - wystawa z okazji 100-lecia urodzin Zbigniewa Herberta oraz 50. rocznicy jego wykładów na Wydziale Filologicznym
Mity nordyckie - spektakl improwizowany
Dnia 2. grudnia 2024 r. w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku odbędzie się spektakl improwizowany, którego tematem będzie bogactwo mitów nordyckich.
„English for kids!” - wystawa w Bibliotece Neofilologicznej na Wydziale Filologicznym
Kiedyś łacina, później francuski, a od kilkudziesięciu lat angielski - to on podbił świat i stał się językiem międzynarodowym, umożliwiającym komunikację w niemal każdym kraju na świecie. Rola języka angielskiego jako języka powszechnego jest wyraźnie widoczna w globalnych relacjach społecznych, gospodarczych, kulturalnych i politycznych. Dziś jest najczęściej wybieranym do nauki językiem obcym jest zdecydowanie angielski.