Kultura

1. Festiwal Kultury Azjatyckiej NORIFEST 2024 - relacja

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 28 Maj, 2024 - 09:23

Przez trzy dni uczestnicy Festiwal Kultury Azjatyckiej NORIFEST mogli poznać kulturę Azji Wschodniej. Festiwal odbywał się w dniach 10-12 maja 2024 r. na Wydziale Filologicznym UG. Jego organizatorem było Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR, a partnerem m.in. Zakład Kultury i Języków Azji Wschodniej w Instytucie Rusycystyki i Studiów Wschodnich na Wydziale Filologicznym UG.

Podcast z cyklu "Za kulisami" z Piotrem Biedroniem

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 20 Maj, 2024 - 08:10

Za nami premiera dziesiątego odcinka podcastu ZA KULISAMI! Tym razem naszym gościem jest aktor Teatru Wybrzeże, Piotr Biedroń. Zapraszamy do wysłuchania zapisu spotkania, które odbyło się 20 marca 2023 roku w Sali Teatralnej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Z Piotrem Biedroniem rozmawialiśmy o wieloletniej miłości do trójmiejskiej sceny, procesie pracy nad rolą, relacjach na linii aktor-reżyser czy pracy pedagogicznej w Studium Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Dlaczego nie warto naśladować języka polityków? - prof. Zenon Lica w audycji Radia Gdańsk

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 13 Maj, 2024 - 13:28

Prof. Zenon Lica, dyrektor Instytutu Logopedii na Wydziale Filologicznym UG, rozmawiał o języku polityków z red. Danielem Wojciechowskim w audycji „Radiowy Poradnik Medialny” w Radiu Gdańsk. Rozważania skupiły się wokół pytań: Czy warto naśladować język polityków? Czy warto z nich brać przykład?, a także wokół tematu agresji, emocji i pustosłowia w wystąpieniach publicznych.