Kultura

Spotkanie z Alanem Riachem, profesorem literatury szkockiej na Uniwersytecie w Glasgow

Ostatnia modyfikacja: piątek, 23 Grudzień, 2022 - 08:46

Pracownia Badawcza Between.Pomiędzy zaprasza społeczność akademicką

na spotkanie z Alanem Riachem, profesorem literatury szkockiej na Uniwersytecie w Glasgow, poetą i pisarzem.

Spotkanie odbędzie się 12 grudnia o 15:00 na Wydziale Filologicznym,

ul. Wita Stwosza 51, w sala 369 (spotkanie w formie hybrydowej).

Wędrówki z Günterem Grassem: "Literacka kartografia Miasta" - o przewodniku rozmawiać będą prof. Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk, dr Marta Turska i red. Dorota Karaś

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 19 Grudzień, 2022 - 11:32

Gdańsk Güntera Grassa jest nie tylko scenerią wydarzeń, ale i bohaterem opowieści. Artysta stworzył literacki mit o silnej mocy oddziaływania. „Trylogią gdańską” wprowadził Miasto, Kaszuby i Pomorze do literatury światowej nie tylko jako studium przypadku zaczadzenia faszyzmem, ale także jako pogranicze i laboratorium międzykulturowych relacji. "Literacka kartografia Miasta. Przewodnik literacki" pod redakcją dr hab.

Wystawa fotografii laureatów ogólnopolskiego konkursu studentów romanistyki pt. „Anomalie”

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 8 Grudzień, 2022 - 13:14

Serdecznie zapraszamy na vernissage  wystawy fotografii laureatów ogólnopolskiego konkursu studentów romanistyki pt. „Anomalie” organizowanego w ramach pierwszego etapu czwartej edycji programu Atelier littéraire. Gdańsk.

„Kulig, czyli co nas nie dobije, to nas wzmocni" - premiera spektaklu w wykonaniu studentów Wiedzy o teatrze

Ostatnia modyfikacja: piątek, 23 Grudzień, 2022 - 08:47

6 grudnia o 18:00 na auli 1.43 Wydziału Filologicznego, w budynku Filologii ul. Wita Stwosza 55, odbyła się premiera komedii Józefa Wybickiego pt. Kulig. Zdaniem dyrektorki Centrum Teatralnego im. prof. Jana Ciechowicza dr hab. Małgorzaty Jarmułowicz, prof. UG jest to „najświetniejsza komedia, która wyszła spod pióra Józefa Wybickiego”. Przedstawienie w reżyserii Marzeny Nieczui-Urbańskiej z Teatru Wybrzeże zrealizowali studenci Wydziału Filologicznego kierunku Wiedza o teatrze UG: