Kultura

Promocja tomu poezji „1983. Maszynopisy” - spotkanie autorskie Profesor Izabeli Morskiej

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 27 luty, 2024 - 11:38

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z prof. Izabelą Morską, które odbędzie się czwartek 14 marca o godzinie 17.00 w Bibliotece Głównej UG, ul. Wita Stwosza 53, w związku z wydaniem zbioru poezji „1983. Maszynopisy”. Spotkanie poprowadzą: dr hab. Olga Kubińska, prof. UG, z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki, i dr hab. Artur Nowaczewski, prof. UG, z Instytutu Filologii Polskiej.

„Jak wyprodukować film dokumentalny w Polsce” – spotkanie z dr. Jakubem Majem z Zakładu Filmu i Mediów

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 27 luty, 2024 - 11:45

8 marca 2024 zapraszamy do Centrum Filmowego UG na spotkanie z dr. Jakubem Majem z Zakładu Filmu i Mediów Instytutu Badań nad Kulturą – producentem filmowym, wykładowcą akademickim, właścicielem i założycielem domu produkcyjnego MAJ FILM w Gdyni, realizatorem komercyjnych form audiowizualnych, a także autorem książki „Jak wyprodukować film dokumentalny w Polsce” (Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, 2023).

Tancerka, performerka i choreografka Anna Steller bohaterką podcastu ZA KULISAMI

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 15 luty, 2024 - 14:11

Zapraszamy do wysłuchania trzeciego odcinka podcastu ZA KULISAMI. Tym razem gościnią Centrum Teatralnego UG i Koła Naukowego Teatrologów Brikolaż jest tancerka, performerka i choreografka Anna Steller. Spotkanie odbyło się pierwotnie online 8 marca 2021 roku. Kinga Wyderka i Agata Małecka pytają artystkę między innymi o performanse typu site specific, główne źródła inspiracji i poszczególne etapy pracy nad projektem. Anna Steller opowiada o przekraczaniu granic w sztuce, fascynacji Sarah Kane czy różnicach między występami solowymi i zespołowymi.

Drugi odcinek podcastu ZA KULISAMI: rozmowa z aktorskim małżeństwem Dorotą Kowalewską i Grzegorzem Gzylem

Ostatnia modyfikacja: piątek, 26 Styczeń, 2024 - 11:12

Już jest! Drugi odcinek podcastu ZA KULISAMI. Centrum Teatralne UG im. prof. Jana Ciechowicza oraz Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż zachęca do wysłuchania rozmowy z aktorskim małżeństwem: Dorotą Kowalewską z Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Grzegorzem Gzylem z Teatru Wybrzeże.