Baby, wiedźmy, czarownice… - wykłady kaszubologiczne w nowym roku akademickim

Odsłona II. Kobieta w języku i kulturze Kaszub i Pomorza

10 spotkań od 9 października do 18 grudnia w poniedziałki w godzinach 17.00–18.30

Wstęp na wykłady jest otwarty.

Cykl dziesięciu wykładów kaszubologicznych w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/24 nawiązuje do edycji realizowanej w 2017 r., ale zakres proponowanego do dyskusji problemu zmienił się, a tematy historyczne i etnograficzne zostaną uzupełnione. Przestrzeń dociekań naukowych związanych z aktywnością kobiet w różnych obszarach życia społecznego, naukowego i kulturalnego – zarówno w przeszłości jak i dziś – stanowi niezmiennie inspirujący materiał do badań i dyskusji akademickiej.

Realizacja cyklu będzie podobna jak w roku ubiegłym: nagrania zrealizowane w studiu nagrań Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku zostaną udostępnione na kanale You Tube kilka dni przed spotkaniem z prelegentem, aby uczestnik wykładu zawczasu zapoznał się z tematem (metoda lekcji odwróconej, ang. flipped classroom). Poniedziałkowe spotkanie (90 minut) odbędzie się online (MS Teams, link poniżej). Zgodnie z decyzją władz rektorskich poniedziałkowe wykłady ogólnouczelniane stają się wykładami międzyuczelnianymi. Na spotkaniu wykładowca rozwija problem, a słuchacze mają możliwość zadawania pytań.

Projekt jest realizowany przez Wydział Filologiczny UG wspólnie z Instytutem Kaszubskim, Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim i Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, a finansowany w ramach zadania „Etnofilologia kaszubska” ze środków MSWiA.

Data publikacji: poniedziałek, 25. Wrzesień 2023 - 11:58; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 25. Wrzesień 2023 - 11:59; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka