„Ocalone od zapomnienia. Świętojańskie spotkania z kulturą i sztuką” - wykłady naszych klasyczek dr Agnieszki Witczak i Elżbiety Starek

Nadbałtyckie Centrum Kultury rozpoczyna cykl wykładów poświęconych historii oraz konserwacji zabytkowego kościoła św. Jana w Gdańsku. Najbliższy, we wtorek 28 lutego 2023 r., wygłosi dr Agnieszka Witczak z Zakładu Filologii Klasycznej na Wydziale Filologicznym UG.

„Ocalone od zapomnienia. Świętojańskie spotkania z kulturą i sztuką” to tytuł nowego cyklu wykładów, organizowanych przez Nadbałtyckie Centrum Kultury. Celem jest popularyzacja i upowszechnianie wiedzy z zakresu historii i zachowanego dziedzictwa kulturowego kościoła św. Jana w Gdańsku, który obecnie pełni funkcję ośrodka kultury pod nazwą Centrum św. Jana.

Wykłady będą się odbywały cyklicznie w każdy ostatni wtorek miesiąca w Centrum św. Jana w Gdańsku o godz. 18.00. Prowadzić je będą specjaliści w dziedzinach historii, historii sztuki, konserwacji zabytków i filologii klasycznej, m.in. dr Agnieszka Witczak i mgr Elżbieta Starek z Zakładu Filologii Klasycznej na Wydziale Filologicznym UG.

Wstęp – bezpłatny.

Data publikacji: środa, 15. luty 2023 - 09:52; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 26. Kwiecień 2023 - 12:45; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka