Najpopularniejsze kierunki na UG prowadzone są na Wydziale Filologicznym. Rekrutacja trwa!

Miło nam poinformować, że najpopularniejsze kierunki na Uniwersytecie Gdańskim prowadzone są na Wydziale Filologicznym. Kandydatom dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszą ofertą!

8 kierunków prowadzonych przez Wydział Filologiczny znalazło się w pierwszej 15. najbardziej popularnych kierunków studiów stacjonarnych I stopnia oraz jednolitych magisterskich w rekrutacji na rok akademicki 2021/2022 na Uniwersytet Gdański:

1. Filologia angielska – 12,43 kandydatów na jedno miejsce,
  2. Skandynawistyka – 8,97 kandydatów na jedno miejsce.
  3. Zarządzanie instytucjami artystycznymi menadżerska – 8,44,
  4. Produkcja form audiowizualnych – 8,20,
  5. Sinologia – 7,69,
  6. Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej – 7,52,
  7. Amerykanistyka – 6,40,
  8. Cultural Communication (5,56 kandydatów na jedno miejsce – na ten kierunek rejestracja trwa do 9 września).

Trwa rekrutacja na Wydział Filologiczny

Lipcowa rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia na Uniwersytecie Gdańskim dobiega końca. Uniwersytet zaplanował w tym roku przyjęcie blisko 12 tys. studentów. O przyjęcie na rok akademicki 2021/2022 aplikowało lub nadal ubiega się łącznie blisko 30 tys. kandydatów.

Do połowy września trwa jeszcze rekrutacja na 2 kierunki I stopnia na Wydziale Filologicznym UG: Cultural Communication, kierunek w języku angielskim (rejestracja do 9 września) oraz Etnofilologię kaszubską (rejestracja trwa do 14 września).

Absolwentów studiów humanistycznych I stopnia zapraszamy na 13 kierunków prowadzonych na studiach II stopnia (magisterskich).

Rejestracja do 6 września trwa na:

• Amerykanistykę
  • Filologię angielską

Rejestracja do 9 września na:

• Cultural Communication

Do 16 września można zarejestrować się i złożyć dokumenty na:

• Filologię germańską,
  • Filologię klasyczną,
  • Filologię romańską oraz iberystykę,
  • Filologię rosyjską
  • Kulturoznawstwo
  • Lingwistykę stosowaną
  • Skandynawistykę
  • Slawistykę
  • Wiedzę o filmie i kulturze audiowizualnej.
Do 20 września można ubiegać się o przyjęcie na Filologię polską II stopnia.
Na Wydziale Filologicznym na kandydatów czekamy także na studiach niestacjonarnych (zaocznych). Chętni mogą się ubiegać o przyjęcie na studia I stopnia.
Do 6 września rejestracja trwa na:
  • Filologię angielską I i II stopnia

Do 20 września:

• Filologię germańską
  • Iberystykę
  • Lingwistykę stosowaną
  • Produkcję form audiowizualnych
  • Wiedzę o filmie i kulturze audiowizualnej.
Listy przyjętych ogłaszane będą zgodnie z harmonogramem, gdyż nadal prowadzony jest nabór na studia stacjonarne II stopnia oraz studia niestacjonarne.
Więcej informacji na temat rekrutacji na stronie Biura Rekrutacji.

Nowości rekrutacyjne

Niezwykle cieszy nas tak duże zainteresowanie ofertą studiów na Wydział Filologiczny UG. Dlatego zaproponowaliśmy w tym roku kilka rekrutacyjnych nowości, m.in.: Międzydziedzinowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne (MISHiS) – studia stacjonarne I stopnia, Produkcję form audiowizualnych – studia niestacjonarne I stopnia oraz Cultural Communication – studia stacjonarne II stopnia prowadzone w języku angielskim.

Data publikacji: czwartek, 29. Lipiec 2021 - 11:40; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 21. Wrzesień 2021 - 11:04; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka