Studenci Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich laureatami międzynarodowych olimpiad

Studenci Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich aktywnie uczestniczą w międzynarodowych konkursach i olimpiadach, w których zajmują czołowe miejsca, pomimo trwajacej pandemii.

W Międzynarodowej Olimpiadzie Cyfrowej «Homo dicens» organizowanej przez Departament Kształcenia i Nauki miasta Moskwy i Instytut Nauk Humanistycznych Moskiewskiego Miejskiego Uniwersytetu Pedagogicznego w Moskwie w dniu 22 stycznia 2020 roku z sukcesem wzięły udział 2 studentki studiów wschodnich. Nasze studentki zajęły I miejsce:

• Paulina Jarocińska (studia wschodnie III rok)
  • Aleksandra Szapował (studia wschodnie II rok)

Wysoko punktowane miejsca wywalczyli także:

• Adriana Dalecka (filologia rosyjska II rok II stopnia)
  • Patryk Stankiewicz (studia wschodnie III rok).

Nasi studenci pokonali konkurentów m.in. z Gruzji, Tadżykistanu, Uzbekistanu i Federacji Rosyjskiej.

13 grudnia 2020 r. natomiast zakończyła się II Międzynarodowa On-line Olimpiada z Języka Rosyjskiego, organizowana przez Petersburski Uniwersytet Państwowy i Ministerstwo Edukacji FR.

W tej olimpiadzie wzięło udział 9500 osób ze 150 krajów! Wśród ogromnej rzeszy uczestników studenci Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich odnieśli ogromy sukces stając na podium! Laureatami olimpiady są:

• Aleksandra Szapował - II miejsce (studentka II roku studiów wschodnich)
  • Róża Owsiana - III miejsce (studentka I roku II stopnia filologii rosyjskiej)
  • Adriana Dalecka - III miejsce (studentka II roku II stopnia filologii rosyjskiej)
Uczestnikom, Laureatom, Naszym znakomitym Studentom przekazujemy wyrazy uznania i serdeczne gratulacje!

Data publikacji: wtorek, 26. Styczeń 2021 - 10:58; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 27. Styczeń 2021 - 19:10; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka