Nagrody

Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy doktorat obroniony na Wydziale Filologicznym UG w 2023 roku

Ostatnia modyfikacja: piątek, 12 Kwiecień, 2024 - 07:32

Miło nam poinformować, że jury konkursu na najlepszy doktorat obroniony na Wydziale Filologicznym UG w roku 2023 w składzie:

  • Izabela Kępka
  • Anna Marchewka
  • Urszula Patocka-Sigłowy
  • Grzegorz Piotrowski
  • Mirosław Przylipiak – przewodniczący

na posiedzeniu w dniu 11 kwietnia 2024 roku omówiło zgłoszone do konkursu rozprawy i przyjrzało się wnikliwie wszystkim kandydaturom do nagrody, a następnie w efekcie burzliwej dyskusji jednogłośnie postanowiło nagrodzić trzy prace doktorskie:

Dr Katarzyna Pastuszak podwójną stypendystką Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 9 Kwiecień, 2024 - 13:46

Podwójne Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska dla dr Katarzyny Pastuszak z Zakładu Badań nad Sztukami Scenicznymi Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki oraz Pracowni Badawczej Between.Pomiędzy UG.

Dr Katarzyna Pastuszak z Zakładu Badań nad Sztukami Scenicznymi Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki oraz Pracowni Badawczej Between.Pomiędzy UG w dniu 26 marca 2024 odebrała podwójne Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska na rok 2024.

Jędrzej Michalik, student Logopedii, laureatem Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia naukowe w dyscyplinie językoznawstwo

Ostatnia modyfikacja: piątek, 5 Kwiecień, 2024 - 10:16

Studenci Jędrzej Michalik i Paweł Golonko z Filologicznego UG otrzymali stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureaci zostali wyróżnieni za znaczące osiągnięcia naukowe lub artystyczne.

Przedstawiamy osiągnięcia jednego z Laureatów Jędrzeja Michalika, studenta II roku studiów II stopnia na kierunku Logopedia w Instytucie Logopedii na Filologicznym UG.

Paweł Golonko, student Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej, laureatem Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w dyscyplinie sztuki filmowe i teatralne

Ostatnia modyfikacja: piątek, 5 Kwiecień, 2024 - 10:18

Studenci Paweł Golonko i Jędrzej Michalik z Filologicznego UG otrzymali stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureaci zostali wyróżnieni za znaczące osiągnięcia naukowe lub artystyczne.

Studenci i absolwent Wydziału Filologicznego UG laureatami stypendiów Ministra Nauki

Ostatnia modyfikacja: piątek, 5 Kwiecień, 2024 - 10:50

Paweł Golonko, Szymon Jaskulski i Jędrzej Michalik - to studenci UG, którzy w tym roku otrzymali stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wszyscy laureaci zostali wyróżnieni za znaczące osiągnięcia naukowe lub artystyczne. Każdy Laureat otrzyma 17 tys. zł. 

Konkurs o Nagrodę im. Tadeusza Kotarbińskiego za wybitne dzieło z zakresu nauk humanistycznych

Ostatnia modyfikacja: piątek, 15 Marzec, 2024 - 12:25

Kapituła Nagrody ma zaszczyt zaprosić Państwa do zgłaszania prac do jubileuszowej X edycji konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego za wybitne dzieło z zakresu nauk humanistycznych.