List otwarty Instytutu Filologii Polskiej UG - zdecydowany sprzeciw wobec wypowiedzi dr. hab. Przemysława Czarnka

Z inicjatywy pracowników Instytutu Filologii Polskiej powstał list otwarty, w którym wyrażony został zdecydowany sprzeciw wobec wypowiedzi dr. hab. Przemysława Czarnka, Ministra Edukacji i Nauki. Nasz głęboki niepokój budzą zarówno stwierdzenia poniżające osoby nieheteronormatywne, jak i zapowiedź ukarania tych uniwersytetów, które wyznaczyły godziny rektorskie w dniu Strajku Kobiet. Jeśli podzielają Państwo wyrażone w liście stanowisko, zachęcamy do złożenia swojego podpisu:

Do podpisywania listu zachęcamy również doktorantów, studentów oraz absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego, którym leży na sercu dobro polskiej nauki, kultury i edukacji.

Data publikacji: czwartek, 12. Listopad 2020 - 16:02; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 13. Listopad 2020 - 12:12; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka