Nasi naukowcy laureatami konkursu na najlepszą książkę wydaną w Wydawnictwie Uniwersytetu Gdańskiego

9 naukowców i 1 zespół pod kierunkiem dr hab. Moniki Rzeczyckiej, prof. UG, z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego zostało laureatami konkursu na najlepszą wydaną w Wydawnictwie Uniwersytetu Gdańskiego w 2019 roku.
Laureatką I Nagrody za najlepsza książka naukowa wydana w Wydawnictwie Uniwersytetu Gdańskiego została dr hab. Hanna Dymel-Trzebiatowska, prof. UG, z Instytutu Skandynawistyki i Fennistyki za znakomite studium Filozoficzne i translatoryczne wędrówki po Dolinie Muminków.
Dr Mikołaj Rychło otrzymał II nagrodę w tej samej kategorii, zaś profesorki: Grażyna Tomaszewska z Instytutu Filologii Polskiej oraz Monika Rzeczycka z Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich z zespołem ex aequo III.
I nagrodę za najlepszą książkę dydaktyczną wydaną w Wydawnictwie Uniwersytetu Gdańskiego otrzymali Państwo dr Nora i Andrzej Orłowscy za książkę zatytułowaną El teatro en la clase… Pani dr Nora Orłowska była wieloletnim pracownikiem Instytutu Filologii Romańskiej Wydziału Filologicznego.
II nagrodę w tej kategorii otrzymały: mgr Małgorzata Marciszewska, dr Marta Noińska, dr Joanna Mampe z Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich za podręcznik Русский язык в университете.
Natomiast dr Marcin Trendowicz został laureatem III nagrody w kategorii najlepsza książka przedstawiająca rezultaty pracy doktorskiej za książkę: Феномен Штирлица. Образ советского разведчика в русском языке и культуре современной России/ Fenomen Stirlitza. Obraz radzieckiego agenta wywiadu w języku rosyjskim i kulturze współczesnej Rosji.

Poniżej przedstawiamy werdykt Jury Konkursu na najlepsze książki wydane w Wydawnictwie Uniwersytetu Gdańskiego w roku 2019:

Książka naukowa:
I. Hanna Dymel-Trzebiatowska, Filozoficzne i translatoryczne wędrówki po Dolinie Muminków,
II. Mikołaj Rychło, Contrasting Cognates in Modern Languages,
III. ex aequo: Polskie tradycje ezoteryczne, t. I-V, red. Monika Rzeczycka i inni oraz Grażyna B. Tomaszewska, Praktyki Czytania. Ponowoczesna interpretacja a szkoła;

Książka dydaktyczna:
I. Nora i Andrzej Orłowscy, El teatro en la clase…
II. Małgorzata Marciszewska, Marta Noińska, Joanna Mampe, Русский язык в университете,
III. Piotr Zarzycki, Modelowanie pojęć matematycznych;

Książka rezultaty pracy doktorskiej:
I.  Żaneta Gwardzińska, Egzykucja nadzoru konserwatorskiego,
II.  Agnieszka Szmelter-Jarosz, Uwarunkowania rozwoju logistyki przyszłości w przemyśle motoryzacyjnym,
III.  Marcin Trendowicz, Феномен Штирлица. Образ советского разведчика в русском языке и культуре современной России (Fenomen Stirlitza. Obraz radzieckiego agenta wywiadu w języku rosyjskim i kulturze współczesnej Rosji).

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!
OkładkaOkładkaOkładkaOkładkaOkładkaOkładkaOkładkaOkładkaokładka

Data publikacji: środa, 28. Październik 2020 - 11:11; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 9. Listopad 2020 - 10:10; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka