Nowe publikacje pracowników Instytutu Logopedii

Zapraszamy do lektury nowych publikacji pracowników Instytutu Logopedii Wydziału Filologicznego UG:

3

Przygotowywana monografia stanowi tom, który wpisuje się w nowy obszar badawczy, a mianowicie komunikację osób w wieku podeszłym oraz zmiany, które zachodzą wraz z upływem czasu w mowie osób w wieku senioralnym. Ten temat badawczy od niedawna dopiero jest poruszany przez polskich językoznawców i logopedów. Tematyka opracowania dotyczy zagadnień językoznawczych i logopedycznych ważnych tak z punktu widzenia teorii obu dziedzin, jak i praktyki. Omówione zostały w niej tak istotne problemy, jak zmiany zachodzące w budowie układu stomatognatycznego, problemy w jedzeniu, starzenie się głosu, a także przedstawione wstępne wyniki badań, dotyczących języka i komunikowania się osób w wieku podeszłym.

  • "Prozodia. Przyswajanie - badanie - zaburzenia - terapia", Wydawnictwo Harmonia Universalis w koedycji z Wydawnictwem Uniwersytetu Gdańskiego.

z

Więcej informacji o publikacji na stronach wydanicwtw:

https://wyd.ug.edu.pl/oferta_wydawnictwa/97994/prozodia_przyswajanie_badanie_zaburzenia_terapia;
https://harmonia.edu.pl/pl/p/PROZODIA-PRZYSWAJANIE%2C-BADANIE%2C-ZABURZENIA%2C-TERAPIA/1854

"Prozodia. Przyswajanie - badanie - zaburzenia - terapia" to siedemnasty tom serii wydawniczej "Logopedia XXI Wieku", która obejmuje monografie naukowe poświęcone najistotniejszym problemom współczesnej logopedii, powstająca pod redakcją: dr. hab. Stanisława Milewskiego, prof. UG, oraz dr hab. Ewy Czaplewskiej, prof. UG, z Instytutu Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego. Publikacja została wydana pod oficjalnym patronatem Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 10. Sierpień 2020 - 13:10; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 14. Wrzesień 2020 - 14:28; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka