Nauka

Tom pokonferencyjny "Bałkany w kulturze Europy. Od starożytności po współczesność"

Ostatnia modyfikacja: środa, 29 Maj, 2024 - 14:03

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego ukazał się właśnie pokonferencyjny tom zatytułowany "Bałkany w kulturze Europy. Od starożytności po współczesność" pod redakcją profesorów Uniwersytetu Gdańskiego: Anny Marchewki i Dušana-Vladislava Paždjerskiego.

Profesorowie Aneta Lewińska i Przemysław Gębal powołani przez Ministra Nauki do składu Państwowej Komisji do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 7 Maj, 2024 - 13:47

Miło nam poinformować, że Minister Nauki, Dariusz Wieczorek, powołał prof. dr hab. Anetę Lewińską i prof. dr. hab. Przemysława Gębala z Instytutu Lingwistyki Stosowanej na Wydziale Filologicznym UG do składu Państwowej Komisji do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego na kadencję 2024-2028 z dniem 26 kwietnia 2024. Inauguracyjne posiedzenie Państwowej Komisji odbędzie się 20 maja br. o godzinie 12:00 w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Premiera "Entre Almanach 2024" w SP Escola de Teatro São Paolo. Książka wydana w ramach Festiwalu Rozproszonego Between.Pomiędzy

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 6 Maj, 2024 - 12:39

Na 16 maja 2024 roku SP Escola de Teatro zaplanowała premierę najnowszej publikacji swojego wydawnictwa, Selo Lucias. "Entre Almanach" jest zbiorem tekstów w języku portugalskim, które odzwierciedlają teatr w jego najróżniejszych odmianach. Książka zostanie wydana we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim, partnerem, który od lat współpracuje z SP Escola de Teatro, promując dyskusje i wymianę intelektualną, oraz z Federalnym Uniwersytetem w Goiás. Książka jest kontynuacją serii almanachów Between.Pomiędzy, wydawanych w Polsce od 2013 roku.

Dr Barbara Brzezicka realizuje stypendium rządu francuskiego na Uniwersytecie Paris 8

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 16 Kwiecień, 2024 - 11:37