Nauka

Znaczący awans czasopism naukowych Wydziału Filologicznego w punktacji MEiN

Ostatnia modyfikacja: piątek, 1 Wrzesień, 2023 - 11:19

Miło nam poinformować , że w najnowszej punktacji Ministerstwa Edukacji i Nauki, opublikowanej 17 lipca 2023 roku, wydziałowe czasopisma naukowe znacząco awansowały.

Trzy czasopisma, które dotychczas miały punktację 40, obecnie uzyskały 70 punktów, co należy poczytać za znaczący sukces. Są to:

Rozmowa z profesorem Wojciechem Owczarskim pt. Sny nasze uniwersalne w "Newsweek. Psychologia".

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 27 Lipiec, 2023 - 09:51

W wakacje zdecydowanie więcej śpimy i śnimy. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z profesorem Wojciechem Owczarskim z Instytutu Filologii Polskiej na Filologicznym pt. Sny nasze uniwersalne w najnowszym numerze "Newsweek. Psychologia". Małgorzata Osowiecka-Szczygieł rozmawia z prof. dr. hab.

Międzynarodowa i multidyscyplinarna konferencja naukowa "Kongres Młodej Nauki" 6-8 lipca 2023

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 27 Czerwiec, 2023 - 13:51

Kongres Młodej Nauki jest cykliczną międzynarodową i multidyscyplinarną konferencją naukową, która odbywa się na Uniwersytecie Gdańskim.

W ramach wydarzenia, w kilkudziesięciu panelach oraz sesji posterowej, młodzi naukowcy zaprezentują wyniki swoich badań, przedyskutują swoje tezy, oraz przede wszystkim nawiążą kontakty  i rozwiną  się naukowo.

Wyróżnienie PAN dla dr Sylwii Dobkowskiej za książkę "Performance of Absence in Theatre, Performance and Visual Art"

Ostatnia modyfikacja: piątek, 16 Czerwiec, 2023 - 11:07

Dr Sylwia Dobkowska z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki na Wydziale Filologicznym znalazła się w czwórce naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego, którzy zostali laureatami konkursu o Nagrodę Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowców za najlepszą pracę twórczą opublikowaną w 2022 r.

V edycja „Atelier littéraire” – audycja na temat spotkań w Radiu Gdańsk

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 9 Maj, 2023 - 09:22

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji w Radiu Gdańsk pt. "Zakręceni wokół sztuki" pod redakcją Iwony Demskiej z gościnnym udziałem studentek II roku Filologii romańskiej na Wydziale Filologicznym UG: Julii Frycy i Magdy Wójciak oraz dr Katarzyny Kotowskiej.