Wykład Uniwersytet jako spotkanie oraz debata o Statucie 2.0 dla polskich uczelni
W najbliższy piątek 25 stycznia o godzinie 17 w sali C213-214 na Wydziale Nauk Społecznych UG odbędzie się wykład dr Jarosława Jendzy z Instytutu Pedagogiki UG pt. Uniwersytet jako spotkanie. Wyniki badań fenomenograficznych na temat doświadczania akademii przez pracowników naukowych.
Drugie wydarzenie to dyskusja na temat propozycji Statutu 2.0 dla polskich uczelni opracowanej dla MNiSW przez zespół pod kierownictwem Dominika Antonowicza z UMK, z udziałem m.in. Prorektor ds. kształcenia, prof. dr hab. Anny Machnikowskiej. Dokument znajdziecie Państwo w załączniku.
Dyskusja odbędzie się w poniedziałek 28 stycznia o godzinie 10.30 w Sali Rady Wydziału WPiA.
Dr Jarosław Jendza od lat zajmuje się badaniem uniwersytetu za pomocą różnych metod, a szczególnie specjalizuje się w przedstawianiu perspektywy doświadczeń osób w nim zatrudnionych. Jest autorem szeregu artykułów na ten temat, m.in. Ciemne i jasne metafory dialogowania w uniwersytecie, Pozycjonowanie studentów w narracjach pracowników naukowo-dydaktycznych uniwersytetu jako kontekst dla refleksji nad dydaktyczną funkcją szkoły wyższej, Metafory w badaniach edukacyjnych, Tutoring w uniwersytecie, The troubadours of knowledge and development for contextualised university, oraz książki, która wkrótce ukaże się w Wydawnictwie Uniwersytetu Gdańskiego.
Wykłady poświęcone uniwersytetowi oraz debaty mu poświęcone mają charakter cykliczny i oddolny, i wiążą się z naszą potrzebą wzmożenia refleksji na ten temat w procesie dokonujących się zmian. Organizujemy spotkania ze specjalistami badającymi naukę i szkolnictwo wyższe w ramach swojej działalności naukowej. Celem spotkań jest przeciwdziałanie poczuciu przytłoczenia, zmobilizowanie aktywności i integracji środowiska akademickiego, zwiększenie naszej wiedzy i poczucia wpływu na instytucję, w której pracujemy.
Załącznik | Rozmiar |
---|---|
statut.pdf | 903.26 KB |