Sukcesy literackie dr. Artura Nowaczewskiego nominowanego do Angelusa. Literackiej Nagrody Europy Środkowej oraz Nagrody Wiatr od Morza

Dr Artur Nowaczewski z Instytutu Filologii Polskiej na Wydziale Filologicznym UG został nominowany za książkę "Hostel Nomadów", Wydawnictwo Iskry, do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2018. Gala finałowa odbędzie się 13 października 2018. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

z

Jury nagrody Pomorskiej Nagrody Literackiej Wiatr od Morza spośród 350 pozycji wydanych przez pomorskich twórców lub o Pomorzu nominowało „Hostel Nomadów" Artura Nowaczewskiego, Iskry 2017, do tytułu Literackiej Książki Roku.

Propozycje oceniali:

• prof. dr hab. Zbigniew Majchrowski – przewodniczący – literaturoznawca, krytyk literacki i teatrolog, członek Komitetu Nauk o Literaturze PAN, profesor UG,
  • Bożena Orczykowska – p.o. dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku,
  • Elżbieta Pękała – redaktor, organizator i promotor czytelnictwa,
  • dr hab. Katarzyna Szalewska – prof. nadzw. UG – adiunkt na Uniwersytecie Gdańskim, autorka i współredaktorka książek naukowych,
  • Władysław Zawistowski – pisarz, dyrektor Departamentu Kultury UMWP,

Nagroda Wiatr od Morza zostanie przyznana po raz pierwszy. Samorząd województwa pomorskiego ustanowił ją w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości i 20-lecia powołania samorządu wojewódzkiego w uznaniu dla twórczej pracy i licznych dokonań pomorskich środowisk twórczych. Wyróżnienie ma promować książki o dowolnej tematyce napisane przez autorów mieszkających na Pomorzu i książki o naszym regionie.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu oraz gala wręczenia nagród odbędą się 18 października 2018 r. w Centrum św. Jana w Gdańsku. Pomorską Nagrodę Literacką stanowi statuetka „Wiatr od morza" oraz nagroda pieniężna w wysokości 10 tysięcy złotych.

Doktorowi Arturowi Nowaczewskiemu serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

Data publikacji: poniedziałek, 24. Wrzesień 2018 - 14:08; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 4. Październik 2018 - 10:19; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka